Ryzen 5 2400G için Ekran Kartı Tavsiyesi

ogi3750

Hectopat
  • Ryzen 5 2400G
  • 2133 MHz 8+4 RAM
  • MSI A320m 3200

Bu sisteme ekran kartı olarak ne almalıyım? Bu sistemin ihtiyaç duyduğu başka neler var, söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen, özelliklede sizin ki gibi APU sistemler bellek konusunda takıntılıdır. Çift kanal bellek yani en kaba tabirle 2 aynı belleği anakarta takılı isterler.
Ekran kartı içinde bütçe belirtmeniz en doğru yardımı almanızı sağlayacaktır.

1000tl Max 1200tl bide bu işlemciyi kullanırken ekran kartını taktigim zaman çekirdek kullanımıyla takmadigimdaki çekirdek kullanımında ve boost hızında değişme olur mu
Ryzen, özelliklede sizin ki gibi APU sistemler bellek konusunda takıntılıdır. Çift kanal bellek yani en kaba tabirle 2 aynı belleği anakarta takılı isterler.
Ekran kartı içinde bütçe belirtmeniz en doğru yardımı almanızı sağlayacaktır.

1000tl Max 1200tl bide bu işlemciyi kullanırken ekran kartını taktigim zaman çekirdek kullanımıyla takmadigimdaki çekirdek kullanımında ve boost hızında değişme olur mu
Apu sistem kullanmadım dolayısı ile kafanızda ki gayet de mantıklı soruya cevap verebilecek bilgiye sahip değilim fakat dediğim gibi bu zaten geçici bir durum ve bugünden ziyade sistemin bitmiş halinde alabileceğiniz en iyi sistemi almanızı sağlamak.
Şu an 2200g ve RX 570 4GB ekran kartını alarak önünüzü tıkamış olursunuz düşüncesindeyim. Bu benim şahsi fikrim tabi ki doğruluğu tartışmaya açık.
DÜZENLEME: Bu yorumu görmezden gelin, gelen bildirimde farklı bir konu üzerine yazacağım yorumu size paylaştım.

Çok teşekkür ederim
Apu sistem kullanmadım dolayısı ile kafanızda ki gayet de mantıklı soruya cevap verebilecek bilgiye sahip değilim fakat dediğim gibi bu zaten geçici bir durum ve bugünden ziyade sistemin bitmiş halinde alabileceğiniz en iyi sistemi almanızı sağlamak.
Şu an 2200g ve RX 570 4GB ekran kartını alarak önünüzü tıkamış olursunuz düşüncesindeyim. Bu benim şahsi fikrim tabi ki doğruluğu tartışmaya açık.

Yukarıda yazdığınız donanımlar elinizde değil mi siz sıfırdan mı sistem topluyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı