Çözüldü Ryzen 5 2400G oyun performansı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sandayu Oda

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar toplama PC alacagım. Arkadaşım benim için bir PC topladı ama iç parçalardan anlamadığım için size de sormak istedim.

PC parçaları:
AMD Ryzen 5 2400G.
ASRock A320M-HDVR4 AMD A320 3200+MHz anakart.
Adata XPG Gammix D10 8 GB 3000MHz DDR4 RAM.
Adata SU630 240 GB 520-450 MB/s 2.5 SATA 3 SSD.

Ben bunda GTA 5 PUBG ve CS:GO oynamak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Oynatır da FPS olarak çok tatmin etmez. Bütçeniz ne kadar?

PUBG'de 1080p very low ayarlarda 40-50 FPS'de oynatır.
GTA 5'de de 40-50 FPS dolaylarında oynatır.

GTA 5:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PUBG:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS:GO zaten rahat oynatır.

CS:GO - LOL gibi oyunları rahat oynarsın. SSD konusunda bir şey diyemem. Anakartını yükseltmeni önerim. RAM'ini de 8 GB arttırmalısın. Pek emin değilim ama yine tatmin edici olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neye göre zorunda? APU sistemde 16 GB kullanılmak zorunda diye hiçbir yerde yazı göremiyorum ben.
Kanıtlar mısınız 16 GB kullanmak zorunda olduğunu?

Hocam zorundasınız derken almazsanız sistem açılmaz gibi anlamda kullanmadım. 2 GB Vega ekran kartı kendine VRAM olarak alıyor. 6 GB RAM yetersiz kalıyor. Ki 2 GB VRAM düşük kalabilir.

Hocam zorundasınız derken almazsanız sistem açılmaz gibi anlamda kullanmadım. 2 GB Vega ekran kartı kendine VRAM olarak alıyor. 6 GB RAM yetersiz kalıyor. Ki 2 GB VRAM düşük kalabilir.
Evet haklısınız ama direkt zorundasınız yazmak yerine böyle yazsanız daha anlaşılır olur. Zorundasınız yazınca 16 GB RAM olmayınca kullanamazsınız gibi oluyor. :)

Aynı sistemi bende de var yeni aldım gayet iyi yani İşlemci ile hem yayın hem oyun oynayabiliyorsunuz tabi oyuna göre değişiklik gösterir pubgm hep kasardı düşükte olsa bile artık Ultra'da bile kasmıyor çoğu oyunu 720P Ultra 1080P alırsan Low ile medium da oynatırsın bu arada RAM 16 GB benim

Yeni konular

Geri
Yukarı