Ryzen 5 2400G sistem toplama

Gametech'i listeden çıkarıp FSP'yi ekledim.
Kasayı yazma gereğinde bulunmadım önemli olan donanım diye düşündüğüm için.
SSD'yi maliyetleri daha fazla artırmamak amacıyla seçtim. 3.000 TL altında tutmaya çalışıyorum ilk aşamada. Daha sonrasında onu da yükseltebilirim ancak ilk aşamada benim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
PSU seçimin iyi olmuş. Yanlız 1000 liraya R5 2400G almanı önermem. İleriye dönük olsun dersen 700 liraya R5 1600 AF al. Kalan 300 lira ile de sıfır ya da ikinci elde seni idare edecek bir kart al. Hem yeni kartını aldığında bunu satıp en az 200 liranı geri alabilirsin 😀

PSU seçimin iyi olmuş. Yanlız 1000 liraya R5 2400G almanı önermem. İleriye dönük olsun dersen 700 liraya R5 1600 AF al. Kalan 300 lira ile de sıfır ya da ikinci elde seni idare edecek bir kart al.
Eski bilgisayarımdan kalma çalışır durumda HD6850 kartım var bu Vega11 in gördüğü işi rahat görür seni idare eder diyorsanız o şekilde de yapabilirim.

Eski bilgisayarımdan kalma çalışır durumda HD6850 kartım var bu Vega11 in gördüğü işi rahat görür seni idare eder diyorsanız o şekilde de yapabilirim.
Vega 11 elindeki karttan daha güçlü ama HD6850 ile de yeni kart alana kadar idare edebilirsiniz. 2400G işlemci olarak pek güçlü değil ve RX 580 ile darboğaz yapabilir. O yüzden yaklaşık yüzde 50 daha güçlü olan R5 1600AF modelini almanız bence daha iyi olur.

Vega 11 elindeki karttan daha güçlü ama HD6850 ile de yeni kart alana kadar idare edebilirsiniz. 2400G işlemci olarak pek güçlü değil ve RX 580 ile darboğaz yapabilir. O yüzden yaklaşık yüzde 50 daha güçlü olan R5 1600AF modelini almanız bence daha iyi olur.

Tamamdır hocam teşekkür ederim bilgiler için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı