Ryzen 5 2400G sistem uyumu

Titanium Vita

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bütçem çok kısıtlı o yüzden ekran kartından kısarak böyle bir sistem toplamak istedim. Uyumluluğu konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

ASUS B450M Dragon 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart​

AMD Ryzen 5 2400G 3.6GHz 6MB önbellek 4 çekirdek AM4 14nm Vega 11 GPU işlemci​

Crucial 8 GB Ballistix Sport LT gray DDR4 3000MHz RAM​

Neo Forza 8 GB DDR4 3000 MHz CL15 1.35V​

Kasa konusunda sıkıntım var. Bu anakarta hangi kasa kullanılmalı bilmiyorum. Elimde eski büyük kasalardan çıkarmış olduğum 460W PSU'm var ancak bu anakarta uygun kasaya olur mu bilemem.
Donanımlar uyumlu mu, kontrol eder misiniz? Bir de 200-300 arası bir kasa önerirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar bütçem çok kısıtlı o yüzden ekran kartından kısarak böyle bir sistem toplamak istedim. Uyumluluğu konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

ASUS B450M Dragon 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart​

AMD Ryzen 5 2400G 3.6GHz 6MB önbellek 4 çekirdek AM4 14nm Vega 11 GPU işlemci​

Crucial 8 GB Ballistix Sport LT gray DDR4 3000MHz RAM​

Neo Forza 8 GB DDR4 3000 MHz CL15 1.35V​

Kasa konusunda sıkıntım var. Bu anakarta hangi kasa kullanılmalı bilmiyorum. Elimde eski büyük kasalardan çıkarmış olduğum 460W PSU'm var ancak bu anakarta uygun kasaya olur mu bilemem.
Donanımlar uyumlu mu, kontrol eder misiniz? Bir de 200-300 arası bir kasa önerirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

500 veya 550W PSU öneririm.

RAM'ler neden farklı farklı? Çift modül 16 GB almaya çalışın. Mümkünse 3200 MHz. Sistem ise uyumlu ama daha dengeli şekilde toplanabilir.

Bütçenizi belirtirseniz daha iyi şeyler ortaya koyabiliriz.

Cevabınız için teşekkür ederim ben sadece parçalar uyumlu mu onu merak ediyorum kasa konusunda da 200-300 arası bir bütçem var.
RAM'ler neden farklı farklı? Çift modül 16 GB almaya çalışın. Mümkünse 3200 MHz. Sistem ise uyumlu ama daha dengeli şekilde toplanabilir.

Teşekkürler. İlk RAM elimde var diğerini ucuz bir biçimde elden alacağım o yüzden öyle kasa konusunda ne yapmalıyım? Hangi tür kasa almalıyım.

Alabiliyorsanız diğer RAM'i de birebir aynı model numarasıyla alın. Teoride bu şekilde de çalışır ancak çalışmama ihtimali her zaman var. Kasa olarak ise bütçenize göre hareket edebilirsiniz. Ekran kartı eklemeyi düşünmüyorsanız düşük güç değerlerine sahip kaliteli bir PSU işinizi fazlasıyla görecektir.

PSU'suz;
PSU'lu en ucuz kasa;

Anakartım mATX.

PSU'suz;
PSU'lu en ucuz kasa;

Çok teşekkür ederim buna kendi PSU'mu takabiliyor muyum üst tarafa takılanlardan.

İşlemci elinizde var mı? Eğer daha almadıysanız APU işlemciye yönelmeyin pişman olursunuz. R5 1600 AF bulabilirseniz onu alın daha iyi işlemcidir ha ekran kartı almayacaksanız 3. nesil Ryzen 5 APU alın derim.
Anakartım mATX.

Çok teşekkür ederim buna kendi PSU'mu takabiliyor muyum üst tarafa takılanlardan.

Fanın yönü dışarıya baktığı sürece sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı