Ryzen 5 2400G sisteme idarelik ekran kartı önerisi

Sisteminde sıkıntı var. Genelleme yapamazsın. Arkadaşlar da söylemiş zaten. SSD alın. RAM ve anakartı kontrol edin. Belki sıkıntı vardır. Belki gücü kısıtlayan bir ayar yapmışsındır.
Aldığım günden beri böyle. Tüm testleri yaptım işlemci sağlıklı görünüyor driver ayarları olması gerektiği gibi hdd de bad sektör yok ramler stabil ve XMP li anakartta sağlam debug ışıkları da yanmıyor PSU da zaten bişey olamaz sıcakta çalışmıyor işlemci anlamıyorum ya.
İşlemci yük testindeyken hangi hızda çalışıyor peki? Görev yöneticisinden kontrol edebilirsiniz.
GTA 5 açayım mı?
Hocam 2021'e kadar sürme ihtimali var maalesef.
2021 Most Wanted'da aslında kasmaması lazım. Başka bir sorun olabilir.
Kasmak demeyelim de flatout2 dahil DROP yiyor. Çözülemez bir drop sorunu var drop yemek için doğmuş gibi.

Hocam, GTA 5 açmak yerine AIDA 64 Extreme'nin stres testini açın. Şu şekilde açabilirsiniz:

1617224678706.png

1617224722994.png

Sadece CPU ve GPU tikli olsun. Sol alttaki start tuşuna basarak testi başlatabilirsiniz.

2200G ve 2x8GB 3000MHz Crucial RAM'lerim var Cryberpunkı 720p 30FPS dropsuz bitirdim. Senin sisteminde belli ki bir sıkıntı var. Ve sisteminde SSD göremedim. HDD de bir arıza olabilir.
Belki SSD takarsan bir yerlere gelebilir. Çünkü sistemim seninkinden 2 katı iyi şöyle bir bakarsak.
Sürücüleri doğru bir şekilde kurulu mu?

Çoğu oyunda 100 FPS civarı alması gerekiyor çünkü.
Kurulu hocam son sürüm adrenaline.
Hocam, GTA 5 açmak yerine AIDA 64 Extreme'nin stres testini açın. Şu şekilde açabilirsiniz:

Eki Görüntüle 951469

Eki Görüntüle 951471

Sadece CPU ve GPU tikli olsun. Sol alttaki start tuşuna basarak testi başlatabilirsiniz.
1 saniye hocam indiriyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210401_001127.jpg
    IMG_20210401_001127.jpg
    233,7 KB · Görüntüleme: 18
İşlemci normal de ekran kartı normal değil. %100 kullanılması gerekirken %54 kullanılıyor. Sorunu bulduk sanırım. Ama nasıl çözüleceğini bilmiyorum :D.

İşlemci normal de ekran kartı normal değil. %100 kullanılması gerekirken %54 kullanılıyor. Sorunu bulduk sanırım. Ama nasıl çözüleceğini bilmiyorum :D.
Haydii , buyur burdan yak. İşlemci kendi kendine darboğaz gibi bişey mi yapıyor acaba ? Afterburner dan bişeyler yapılabilir mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı