Ryzen 5 2500U ve Vega 8'li Dell 3585 alınır mı?

• Konuyu başlatan AFBx1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 12B

AFBx1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, önümüzdeki sene Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümüne başlayacağım, hem mühendislik ve programlama hem de LoL, CS:GO, Fortnite gibi oyunları oynayabileceğim bir laptop arıyorum. Ekranın FHD olması ve SSD kullanılması önceliğim, şu bilgisayar sizce işimi görür mü? 8 GB RAM takviyesi ile 8x2 16 GB Dual Channel yapmayı düşünüyorum. 4x2 2666Mhz şekilde 8GB RAM ile satılıyorsa yeterli olur mu? Laptop almak zorundayım şu an için, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vega 8 varmış yeni farkettim 2500u'nun puanı da iyi ssd'de var bu da bir artı. Youtube'dan baktım fortnite'ta uçaktan atlama kısmında min 49 fps'yi gördüm. Geç farkettim ama durma al alabiliyorsan bi tane de bana al ben sana parasını gönderiyim😀😀😀 Ama ciddiyim alabiliyorsan bana bi tane ayırt.
Tek eksisi ddr3 ekran kartı 4 ya da 5 olsaydı çok iyi olurdu.

Son düzenleme:
Ryzen 2200G kullanıyorum deneme amaçlı harici ekran kartımı çıkartıp tek kanal RAM ile oynamayı denedim. Yine de eğlendirecek kadar performansı var. Çift kanal olursa güzel olur bence.

Vega 8 varmış yeni farkettim 2500u'nun puanı da iyi ssd'de var bu da bir artı. Youtube'dan baktım fortnite'ta uçaktan atlama kısmında min 49 fps'yi gördüm. Geç farkettim ama durma al alabiliyorsan bi tane de bana al ben sana parasını gönderiyim😀😀😀 Ama ciddiyim alabiliyorsan bana bi tane ayırt.
Tek eksisi ddr3 ekran kartı 4 ya da 5 olsaydı çok iyi olurdu.
Orada satıcı hatası büyük ihtimal çünkü belleği sistemden alıyor DDR4 olmalı :) MX150 li HDD içeren ama HD ekranlı piksel saydıran laptop almaktansa bu iyi bence. Ayırtabilsem ayırtırım para olsa :)
Ryzen 2200G kullanıyorum deneme amaçlı harici ekran kartımı çıkartıp tek kanal RAM ile oynamayı denedim. Yine de eğlendirecek kadar performansı var. Çift kanal olursa güzel olur bence.
MX150 yerine APU alıp kullansam, SSD ve ekranın FHD olması çok önemli bence bu devirde HD ekran hiç gitmiyor. Yeterli olurmu acaba. Dual Channel yapacağım her türlü. SSD M2 kullanılmış oda bir artısı istersem SATA3 HDD kullanabilirim depo amaçlı ileride.

MX 150 daha iyidir. Tabii istege gore ne alinacagi degisir.
MX150 kullanılan Lenovo laptoplar 3300-3400TL civarında HDD ve HD ekran kullanılmış, yani ben 16GB çift kanal bellekle kullansam çok uçurum olur mu? MX150 yerine SSD ve FHD ekran tercih etmem mantıklımı sizce?
Ryzen 5 2500u çoklu çekirdekte i5 8250U'ya göre hızlı görünüyor.

MX150 kullanılan Lenovo laptoplar 3300-3400TL civarında HDD ve HD ekran kullanılmış, yani ben 16GB çift kanal bellekle kullansam çok uçurum olur mu? MX150 yerine SSD ve FHD ekran tercih etmem mantıklımı sizce?
Ryzen 5 2500u çoklu çekirdekte i5 8250U'ya göre hızlı görünüyor.
İste burada istekler giriyor isin icine. Kendinizin karar vermesi gerek.

SSD yok fakat DVD yeri olduğu için SSD de takabilirsin ileride. Radeon 540 var MX150 kartla yarışıyor. Oyun testlerinde bazı oyunlarda 540 iyi bazı yerlerde MX150. Teknik olarak Radeon 540 1,248 GFLOPS puanı var MX150 den iyi puanı var.
Captcha Verification
ssd.jpg

Son düzenleme:
SSD yok fakat DVD yeri olduğu için SSD de takabilirsin ileride. Radeon 540 var MX150 kartla yarışıyor. Oyun testlerinde bazı oyunlarda 540 iyi bazı yerlerde MX150. Teknik olarak Radeon 540 1,248 GFLOPS puanı var MX150 den iyi puanı var.
Captcha Verification
Eki Görüntüle 378862
Lenovoda SSD takmayı kendim yapabilirmiyim, aparat falan gereklimi, birde garanti dışı kalırmı ?
HDD ses sorunu varmı, çoğu kişi şikayetçiydi.
HD ekrandan memnun musunuz ?
Aynısını kullanıyorsanız, GPUz fotoğrafı yükleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı