Ryzen 5 2600 + 750 Ti darboğaz yapar mı?

Yok öyle bir şey. Yoktan element uydurmayın.

Siz şu an işlemci iyi olsun ekran kartının kötü olması önemli değil sorun olmaz diyorsunuz değil mi eğer öyle olsaydı 2.nesil i3'te GT420 ile rahat oynanan Crysis 2 aynı sistemin Ryzen 5 2600 olanında 10 FPS bile zor veriyor bu darboğaz değil mi bilip bilmeden konuşmayın.

Siz şu an işlemci iyi olsun ekran kartının kötü olması önemli değil sorun olmaz diyorsunuz değil mi eğer öyle olsaydı 2.nesil i3'te GT420 ile rahat oynanan Crysis 2 aynı sistemin Ryzen 5 2600 olanında 10 FPS bile zor veriyor bu darboğaz değil mi bilip bilmeden konuşmayın.
Tamam en iyi sen biliyorsun.

Tamam en iyi sen biliyorsun.
Ben Kendi Yaşadıklarımı yazdım boş yapmayın hatam varsa düzeltin burası bilgi topluluğu.
Ekran kartı işlemciye yetişmez, işlemci ekran kartına yetişir. i5 10400F ile GT 1030 kullanıyorum hiçbir darboğaz yaşamadım.
Stabil olmak zorunda ekran kartı veya işlemci birbirinden uçuk bir şekilde performans farkı bulunduğunda darboğaz olur.
Yok öyle bir şey. Yoktan element uydurmayın.

"darboğazlar" ise bir bileşen, daha güçlü bir bileşenin potansiyeline engel olduğunda meydana gelir. Hemen hemen her bileşen darboğaza yol açabilir ancak oyun bilgisayarında CPU ve GPU'ya özellikle dikkat edilmelidir. Hazır sistemlerin çoğu iyi bir dengeye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kaynak: www.intel.com.tr/

Hadi buna da yalan deyin. Azıcık araştırsanız bu duruma düşmezdiniz.
Hiçbir şekilde darboğaz gibi bir durum yok. Zamanında ben de Ryzen 5 1600 AF ile R7 250X kullanmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam RX 550 hatta ondan bir tık daha düşük bir kart.

Kullanılan kart RTX 2080 Ti'da olsa, GTX 750 Ti'da olsa işlemci görevini yapar.

Hocam her şey işlemci değildir tüm parçaların verimli kullanılmasını engelleyecek derecede parçalar arası performans farkı darboğaza yol açar bu da Intel'in paylaştığı bir bilgi; "darboğazlar" ise bir bileşen, daha güçlü bir bileşenin potansiyeline engel olduğunda meydana gelir. Hemen hemen her bileşen darboğaza yol açabilir ancak oyun bilgisayarında CPU ve GPU'ya özellikle dikkat edilmelidir. Hazır sistemlerin çoğu iyi bir dengeye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.
Hocam, darboğaz falan olmaz. Kullanabilirsiniz.

Hocam bundan umarım eminsinizdir birçok kişi darboğazı yanlış tanımlıyor bu iki parçanın arasında performans farkı yok değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 2600 işlemci 750 Tİ'ı düşük çözünürlükte bile besler. Bu ikili arasında darboğaz falan olmaz. Kalkıp da 480P falan olursa belki diyelim. Ters darboğaz terimi de doğrudur. Fakat darboğaz hiçbir şekilde sisteme zarar vermez.

R5 2600 işlemci 750 Ti'ı düşük çözünürlükte bile besler. Bu ikili arasında darboğaz falan olmaz. Kalkıp da 480p falan olursa belki diyelim. Ters darboğaz terimi de doğrudur. Fakat darboğaz hiçbir şekilde sisteme zarar vermez.

Hocam zarar vermez orada hepimiz okeyiz biz parçalar arası performans farkından dolayı herhangi bir parçayı tam güçte çalıştıramamaktan bahsediyoruz yani buradaki sorunumuz istenilen maksimum performansın alınamaması.

Hocam zarar vermez orada hepimiz okeyiz biz parçalar arası performans farkından dolayı herhangi bir parçayı tam güçte çalıştıramamaktan bahsediyoruz yani buradaki sorunumuz istenilen maksimum performansın alınamaması.
Hocam, bu ikili arasında olmaz. Daha düşük bir kart olsa dediğiniz gibi ters darboğaz olabilir. Uzatmaya gerek yok.

Hocam, bu ikili arasında olmaz. Daha düşük bir kart olsa dediğiniz gibi ters darboğaz olabilir. Uzatmaya gerek yok.

Sağ olun hocam rahatladım bende de aynı işlemci var 750 Ti'den çekindim birazcık sorun olsun istemiyorum önceliğim 1050 Ti yine de ama 750 Ti'ye de mahkûm kalabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı