Ryzen 5 2600 Aida64 Stability Test Sonuçları

Equaties

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Aida64 ile Ryzen 5 2600 işlemcime 5 dakikalık kararlılık testi yaptım ve bu sonuçlara ulaştım:

ss.png

Fakat aynı anda CoreTemP64 ile işlemci sıcaklığıma bakarken 85'leri falan okuyordum Aida ise bana 71'leri gösterdi. Sizce hangisi doğrudur ve bu 85 derece göstermesi benim için bir sorun oluşturur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
HWiNFO64, OCCT gibi programları kullanarakta sıcaklıkları ölçün, sonuçları hangisi ile orantılıysa onu baz alın, HWiNFO64'te 38-40 derecede olan işlemcim Aida64'te 42-44 derece arasındaydı. Bazen bu problemi olabiliyor veya Ryzen'in kendi yazılımı ile de kontrol edebilirsiniz.

Merak ettiğiniz konuda çok düşünce belirtemeyeceğim fakat PSUnuzun 12v raili sistemi beslemekte biraz zorlanıyor gibi. Marka ve modeli nedir?

HWiNFO64, OCCT gibi programları kullanarakta sıcaklıkları ölçün, sonuçları hangisi ile orantılıysa onu baz alın, HWiNFO64'te 38-40 derecede olan işlemcim Aida64'te 42-44 derece arasındaydı. Bazen bu problemi olabiliyor veya Ryzen'in kendi yazılımı ile de kontrol edebilirsiniz.
Evet söylediğiniz gibi HWiNFO64 ile test ettim ve 80 dereceleri gördüm birde bu halde iken işlemci sürekli voltaj düşürüp 3.6ghz lerde gezdi
ssss.PNG
Recep abinin de videoda gösterdiği gibi bende r5 2600 için denesem aynı sonuçları elde eder miyim ?
Çünkü 3.6 ghz üzerine hiç çıkamadı buda performans kaybı demek oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani bu şekilde kalması en sağlıklısı diyorsunuz, haklısınızda sanırım. Bugün biraz araştırdıktan sonra da bios sürümümü güncelledim ve 5-6 derecelik işlemci soğuması yaşadım 75-76 larda geziyor şuan. Böyle ısınan ve içine kurt düşen arkadaşlara tavsiye bütün güncellemelerinizi yapın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı