Ryzen 5 2600 bilgisayar açılmıyor

• Konuyu başlatan NayaX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 240

NayaX

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 2600
MSI GTX 1060 GAMİNG X 6GB
HYPERX 2x8 16GB RAM
AEROCOOL VX PLUS 400W
RAM
16Gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Pny 250gb
Ekran kartı
Rx 550 2 gb
Anakart
B450m-k
İşlemci
Ryzen 5 2600
Bilgisayarım ilginç şekilde açılmıyor. Parçalar sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyorlar. RAM'leri değiştirdim ayrı ayrı takıp çalıştırmayı denedim. Herhangi bir sonuç alamadım. Bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Açma tuşuna bastığında bilgisayar hiç yanıt vermiyorsa yani fanlar dönmüyorsa, güç kaynağında ya da kablolarında sorun vardır.
Açma tuşuna basınca fanlar dönüyorsa fakat klavye veya mouse ışığı yanmıyorsa BIOS'a bootlamıyordur. RAM'lerin slotunu değiştir ve BIOS pilini 1-2 dk çıkar beklet ve tekrar çalıştır.
Fakat klavye, mouse ışığı geliyorsa ve BIOS'a bootluyorsa sorun monitör, görüntü kablosu veya son ihtimal ekran kartındandır.

Açma tuşuna bastığında bilgisayar hiç yanıt vermiyorsa yani fanlar dönmüyorsa, güç kaynağında ya da kablolarında sorun vardır.
Açma tuşuna basınca fanlar dönüyorsa fakat klavye veya mouse ışığı yanmıyorsa BIOS'a bootlamıyordur. RAM'lerin slotunu değiştir ve BIOS pilini 1-2 dk çıkar beklet ve tekrar çalıştır.
Fakat klavye, mouse ışığı geliyorsa ve BIOS'a bootluyorsa sorun monitör, görüntü kablosu veya son ihtimal ekran kartındandır.

Hocam sadece klavye ışığı var. Tüm fanlar dönüyor.

Sadece klavye ışığı var derken? Normalde mouse ışığıda yanması gerekiyor ama yanmıyor mu?

Hocam hiç hatırlamıyorum. Önceden yanıyor muydu yanmıyor muydu? Şu anda müsait değilim ama deneyeceğim müsait olduğumda bilgilendirme yaparım.

Her neyse monitörün çalıştığından eminsen farklı bir görüntü kablosu ile dene, eğer yine gelmez ise sorun ekran kartında olabilir.

Geri
Yukarı