Ryzen 5 2600 bilgisayar sıcaktan kapanıyor

Aftears

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık iki aydır bu sorunla karşı karşıyayım. Oyunlarda bu sorunu veriyor. MSI Afterburner'dan baktım ekran kartı sıcaklığı 65 derce, fakat o sıcaklarda bile kendi kendine kapanıyor.
Sistemim:
MSI B450M PRO VDH Max.
MSI Ventus XS 1660 Super.
Ryzen 5 2600 (stok soğutucu kullanıyorum)

Screenshot_20200912_163611_com.huawei.himovie.overseas.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık iki aydır bu sorunla karşı karşıyayım. Oyunlarda bu sorunu veriyor. MSI Afterburner'dan baktım ekran kartı sıcaklığı 65 derce, fakat o sıcaklarda bile kendi kendine kapanıyor.
Sistemim:
MSI B450M PRO VDH Max.
MSI Ventus XS 1660 Super.
Ryzen 5 2600 (stok soğutucu kullanıyorum)

Eki Görüntüle 665695

İşlemci soğutucu düzgünce oturmuş mu?

Ayrıca termal macun da işlevini yitirmiş olabilir.

Termal macunun tazeliğini gözden geçiriniz öncelikle. Acaba kasanın havalandırması ne durumda toz vs var mı?
Toz kesinlikle var alalı 9 ay oldu daha iç temizlik yapmadım, acaba işlemci soğutucusunu değiştirmeme gerek var mı?
Hangi program ile bu hata görünüyor?
Program değil, bilgisayar kendini tekrar başlatırken bu uyarıyı veriyor.

Toz kesinlikle var alalı 9 ay oldu daha iç temizlik yapmadım, acaba işlemci soğutucusunu değiştirmeme gerek var mı?

Program değil, bilgisayar kendini tekrar başlatırken bu uyarıyı veriyor.

Stok fanın gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Peki problem ne zamandır böyle? Sıklıkla yapmaya başladı mı yani.

Bütün yaz ara sıra yaptı bu aralar sıklıkla oluyor. Ayrıca bilgisayar ısındığında PSU dan çok rahatsız edici bir cızırtı geliyor.
İç temizliği yaparak tekrardan bir deneyebilir misin? Basit olarak gidelim. Belki yardımcı oluruz. Ondan sonra sıkıntı halen devam ediyorsa konuya etiketlersen psu ve işlemci termal macununu demiyelim. Bakalım sorun nerelerde.

İç temizliği yaparak tekrardan bir deneyebilir misin? Basit olarak gidelim. Belki yardımcı oluruz. Ondan sonra sıkıntı halen devam ediyorsa konuya etiketlersen psu ve işlemci termal macununu demiyelim. Bakalım sorun nerelerde.
Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, iç temizlik yapıp tekrar deniyeceğim sonucu yazarım, ayrıca PSU sesi için ayrı başlık açıcam galiba.

Geri
Yukarı