Ryzen 5 2600 için 200 TL soğutucu önerisi

eiseu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle,
Başlıktan anlaşıldığı üzere işlemci soğutucusu istiyorum. 200 TL'nin altında fiyat performans bir soğutucu öneriniz varsa alabilirim :)
Kasam bu: COOLER MASTER MASTERBOX MB501L 600W CARBON DİZAYN 1x120mm LED FAN MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar
Stok fan yeterli demeyin 2 senedir bir sıkıntı görmedim ama son 1-2 aydır çok ısınıyor. Şu an sadece Microsoft Edge açık ve 61 derece yüksek yük altında 95 dereceye geliyor arada çıkıyor hatta. Kasanın içi toz doluydu işlemci fanını çıkarttım temizledim. (Termal macun yoktu süremedim) fakat bir etki etmedi. (Core performance Boost kapalı)

https://www.hepsiburada.com/snowman...w-x6-cpu-fan-islemci-sogutucu-p-HBV0000116W6D
Bunu bende almayı düşünüyorum. Youtube'dan baktım performansı fena değil.
3 tane 9MM fan yerine 2 adet 12CM fan daha mantıklı ve daha az kafa şişirir.

Eğer termal macun yoksa termal macun alıp stok soğutucu yu kullanın bence termal macun etki edecektir.
işlemcinin üstündeki termal macunu nasıl temizleyebilirim zarar vermeden bir bilginiz var mı?
öneri için teşekkürler kasam ile uyumlu mudur acaba nasıl anlayabilirim.

işlemcinin üstündeki termal macunu nasıl temizleyebilirim zarar vermeden bir bilginiz var mı?

Sen anakart ve kasanın modellerini yaz yardımcı olacaklardır. Büyük ihtimalle uyumludur zaten. Termal macun temizlemek çok kolay bir işlem aslında. buyrun .

Cpu Soğutucu Yüksekliği165mm
Cooler Master'ın sitesinde böyle yazıyor. T6'nın yüksekliği 155 mm, yani uyumlu.
Zaten hayvanat gibi bir soğutucu olmadığı için RAM'lere çarpacağını düşünmüyorum.

Sen anakart ve kasanın modellerini yaz yardımcı olacaklardır. Büyük ihtimalle uyumludur zaten. Termal macun temizlemek çok kolay bir işlem aslında. buyrun .
peki bir şey soracağım var mıdır bilmiyorum ama 50 TL altına termal macun var mıdır acaba önerebileceğiniz? Pek anlamam hangi marka daha iyidir daha yararlıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı