Ryzen 5 2600 için anakart ve sistem tavsiyesi

barrjarron

Hectopat
Öncelikle merhaba. Ben bir öğrenciyim ve bu yüzden bir bilgisayara ihtiyacım var. Uzun süre yaptığım araştırmalardan sonra kafamda şöyle bir sistem topladım. Bütçem en fazla 3600 TL. Çoğu parçayı ikinci elden alacağım. Alacağım tüm ikinci el ürünler ya sıfır ya da faturalı olduğundan pek dert etmiyorum. Her bileşene dair önerinizi alabilirim. Lütfen saçma saçma bütçeni aş falan diye yazmayın zaten elim dar bütçemi aşamam. Şimdiden teşekkür ederim 😃 sistem şu;

• İşlemci: Ryzen 5 2600.
  • Anakart: Bulunamadı ( bütçem en fazla 500 TL)
  • Ekran kartı: ASUS RX480 STRIX 8 GB.
  • Kasa: Dragos 650W PSU'lu kasa.
  • Monitör: ASUS VP247T.
  • Mouse: Rampage phoenix.
  • Klavye: Rampage kbr66.
  • Kulaklık: Rampage phoenix kulak içi kulaklık.

Sistem bu yardımcı olur musunuz?

İki modelden birini alabilirsiniz.

Sevgili arkadaşlar, konuyu açan kişi anakart için en fazla 500 TL bütçesinin olduğunu, bütçesini aşamayacağını ve önerileri ona göre yapmanızı rica etmiş. Kolonya içip, öyle mi forumdaki başlıklara yorum yapıyorsunuz anlamıyorum sizleri.

Sevgili arkadaşlar, konuyu açan kişi anakart için en fazla 500 TL bütçesinin olduğunu, bütçesini aşamayacağını ve önerileri ona göre yapmanızı rica etmiş. Kolonya içip, öyle mi forumdaki başlıklara yorum yapıyorsunuz anlamıyorum sizleri.

Saolun Hocam valla, bunlar okumuyorki yazıyı halbuki belirttim yazıda
B350 serisi bir anakart düşünürseniz Link'te bulunan ilanıma bakabilirsiniz.

Birşey daha soracağım b450 serisi ile b350 serisinin farkı nedir? Ben görünüşlere çok aldanıyorum da

Son düzenleme:
Saolun Hocam valla, bunlar okumuyorki yazıyı halbuki belirttim yazıda

Birşey daha soracağım b450 serisi ile b350 serisinin farkı nedir? Ben görünüşlere çok aldanıyorum da
İnanın farklarını ben de tam olarak bilmiyorum isterseniz B450 çipsetli bir anakart ile B350 olan bir anakartı "epey" sitesinden karşılaştırın farklarına bakın.

Anakart olarak b450 tercih edebilirsiniz. Önerdiğim anakart ryzen 3. Nesil de destekliyor ileride yükseltme yapmak isteyebilirsiniz.486TL

Aklımda hocam hoşuma gitti anakart ama bakıyorum gamingler ve normal anakartlar arasına pek fark yok ama gamingler renkli ve rgb li olursa fiyatı artıyor o konu hakkında bi bilginiz varmı?

İnanın farklarını ben de tam olarak bilmiyorum isterseniz B450 çipsetli bir anakart ile B350 olan bir anakartı "epey" sitesinden karşılaştırın farklarına bakın.

Hocam baktım b450 serisi her türlü eziyor geçiyor

Aklımda hocam hoşuma gitti anakart ama bakıyorum gamingler ve normal anakartlar arasına pek fark yok ama gamingler renkli ve rgb li olursa fiyatı artıyor o konu hakkında bi bilginiz varmı?

Hocam baktım b450 serisi her türlü eziyor geçiyor
Anakartlarin gaming olanları daha fazla performans vermiyor. Sadece güzel görünüyor ve kullanıcıyı kendine çekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı