Ryzen 5 2600 İçin Ekran Kartı Önerisi

@Blodreina Açıkçası bir yandan oyun motorlarına bağlı bu durum. Bir anda çağ atlamaya kalkar ise sıkıntılı olabilir 1660 Ti için. Ama diyelim ki normal normal takılıp gidiyor, o zaman 2 sene boyunca oyunları ultra ayarlarda oynarsınız herhalde. Sonra yavaştan ayar kısmaya başlarsınız. O zamana kadar VRAM sıkıntısı çekeceğinizi sanmıyorum.

@Blodreina Açıkçası bir yandan oyun motorlarına bağlı bu durum. Bir anda çağ atlamaya kalkar ise sıkıntılı olabilir 1660 Ti için. Ama diyelim ki normal normal takılıp gidiyor, o zaman 2 sene boyunca oyunları ultra ayarlarda oynarsınız herhalde. Sonra yavaştan ayar kısmaya başlarsınız. O zamana kadar VRAM sıkıntısı çekeceğinizi sanmıyorum.
Peki aradaki ortalama 400 TL'lik farka değer mi GTX 1660 Ti?

Açıkçası Rx590'nın fiyatının ucuz olması beni o tarafa itiyor birde fazladan 2GB VRAM olması. Bu sistemi topladığımda uzun yıllar boyunca RAM harici herhangi bir değişiklik yapmamayı düşünüyorum, GTX 1660 Ti'da 2GB VRAM'in eksiğini görürmüyüm acaba?
Dostum 2 GB VRAM demek her şey demek değil. Buna varana kadar Nvidia ekran kartlarının optimizasyon durumu var. Rx590 in 6 GB VRAM ile oynatacağı oyunu 1660 Ti ile 4 GB VRAM ile oynayacaksın belki. AMD ve Nvidia ekran kartlarını bu açıdan karşılaştırmak doğru değil

Suan piyasada GTX 1660 Ti 1080p Ultra ayarlarda oynanmasi icin cikmis bir kart olarak duruyor ancak fiyati halen biraz tuzlu. Sayet sistemin uzun sureli degisim olmamasini istiyorsaniz ileriye donuk ben oyunlari 2K da oynarim sonrasinda monitor degistirim dusunceleriniz de varsa size RTX 2060 Super i almanizi oneririm. Tabii dogal olarak butcenizi arttirmaniz gerekecektir bu noktada. Ekran karti almak gercekten sorun ozellikle dovizin yuksek oldugu ulkemiz kosullarinda. Sansiniz varsa yurtdisindan getirtirseniz tanidik araciligiyla bir nebze de olsa KDV vs kurtarabilirsiniz.Ama bu sefer de 1 senelik Uluslararasi garantiniz haricinde kurtariciniz olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı