Ryzen 5 2600 İçin RAM Tavsiyesi

vidmas

Kilopat
Daha fazla  
1 ay önce Asus RX 570 Ekran Kartı aldım. İşlemcim darboğaz yaptığı için, Black Friday indirimlerini de yakalamışken kasayı tamamen değiştirdim. Yeni sistemim aşağıdaki gibi. Fakat şöyle bir sorum var: aldığım RAM'in üzerinde intel için yazıyor, uyumluluk konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım? Diğer sorum ise, anakartımda 4 adet RAM slotu bulunmakta. RAM'lerin dual kit olarak çok daha performanslı çalıştığını duydum. Ben 8GB RAM'e ileride bir 8GB daha eklemek istiyordum; fakat 4x4 yaparsam daha performanslı olacağını duydum; bu konuda tavsiyeniz nedir. Dual kit daha performanslı diyorsanız, 4x2 3200Mhz RAM önerisi yapabilir misiniz?
  • İşlemci: AMD 2600
  • RAM: Gskill Ripjaws 8GB 3200MHz
  • Anakart: MI B450M Bazooka
  • Ekran kartı: Asus RX 570
  • Psu: Xigmatek 500w 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Belleği zaten aldıysanız uğraşmayın bence, ileride uygun fiyatla aynısından bir tane daha alıp geçin. Oldum olası ram slotlarını gereksiz işgal ettiği için 2x4 olarak tavsiye etmiyorum, bu benim kişisel fikrim, performans açısından etkisi ile ilgili bilgim yok.
B350 anakart, Ryzen 2600X ve Gskill Ripjaws 2x8GB 3000MHz bellek kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı