Ryzen 5 2600 RAM tavsiyesi

Jadmer

Centipat
Sistemime yukseltme yapmak istiyorum Ryzen 5 2600 ASUS RX 570 ve Corsair'in 3000 MHz 8 GB RAM'im mevcut. Bu bağlamda 8 GB ek RAM takviyesi düşünüyorum. Hangisini tercih etmeliyim? Eger MHz değerleri aynı olsa sorun olur mu veya RAM bu sisteme gerekli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz. RAM gerekli hem Windows'u rahatlatırsın. Hem oyunlarda sistemi rahatlatırsın bir de ekran kartını yükselt 2-3 sene içinde.

Aynı marka model RAM almanı tavsiye ederim. RAM frekansı ve ölçüleri aynı olursa daha iyi olur aksi taktirde stabilite sorunu yaşayabilirsin.

Sistemime yukseltme yapmak istiyorum Ryzen 5 2600 ASUS RX 570 ve Corsair'in 3000 MHz 8 GB RAM'im mevcut. Bu bağlamda 8 GB ek RAM takviyesi düşünüyorum. Hangisini tercih etmeliyim? Eger MHz değerleri aynı olsa sorun olur mu veya RAM bu sisteme gerekli midir?
Kullandığın RAM bu mu ? Eğer buysa RAM arttırmak için yine bundan bir tane daha al. Bu değilse de kullandığım modeli bul ve onu al. Diğer türlü uyumsuzluk olma ihtimali artar.

Bence 16GB RAM artık gerekli bir şey. Bütçen varsa almalısın 😀

Sorun olmaz. RAM gerekli hem Windows'u rahatlatırsın. Hem oyunlarda sistemi rahatlatırsın bir de ekran kartını yükselt 2-3 sene içinde.

Ona ne oneriyorsun hocam GTX mi geçmeli AMD devam mı?
Kullandığın RAM bu mu? Eğer buysa RAM arttırmak için yine bundan bir tane daha al. Bu değilse de kullandığım modeli bul ve onu al. Diğer türlü uyumsuzluk olma ihtimali artar.

Bence 16 GB RAM artık gerekli bir şey. Bütçen varsa almalısın 😀

Aynen hocam RAM'im o ve imkanım var almayı düşünüyorum yalnız depolama sorunum da var ASUS Prime b 450 M-K modelinde M.2 yuvası varmi onu tercih edebilir miyim yoksa hardisk mi alayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı