Ryzen 5 2600 ile Dark Freezer X92 uygun mudur?

HasanSio

Centipat
Arkadaşlar yaz ile birlikte işlemci sıcaklığın Forza'da 85'leri görüyor, acaba Dark X92 modelini almaya değer mi yani stok fana göre fark yaratır mı yoksa başka ürünlere mi yöneleyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasam corsair spec delta ,anakart matx b450m s2h .Ayrıca buna benzer bir urun olarak aerocool verkho2 var ikisinden birini almayı düşünüyorum umarim anakartta ram slotlarını kapatmaz

Son düzenleme:

Kendi fanı 1200 2800 devir arası çalışıyor. 1200 devirde anca geceleri duyulabilir. Ben geceleri de kullandığımdan daha sessiz olsun diye 600 devire kadar düşen başka bir fanla kullanıyorum şu an. Kendi fanı sesli diyenler çoğunlukla ne BIOS ne de anakart programlarıyla fan devrine müdahale etmeyenler olabilir, çünkü 4 bakır borusu olması pasif soğutma da sağladığından çoğunlukla sessiz kalıyor. 95 watt olan i7 2600 ve Q9400 ile kullandım. Hiç sorun çıkarmadı. 65 watt için fazlasıyla yeterli.

RAM olarak Gskill Ripjaws kullanıyorum fanın tam altına denk geliyor. Daha yüksek bir soğutucusu varsa belleklerin ve işlemci yuvasına yakınsa sorun olabilir. Fakat o zaman da fan arkaya takılabilir.

Tabanı tek parça değil ama düzgün fırçalanmış. Yani işlemciye tam bastığından termal macun kuruması olmuyor ve uzun süre sıvı kalan macun soğutma performansını kaybetmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı