Ryzen 5 2600 + MSI Armor RX580 8 GB FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Adil181701

Centipat
Bilgisayarı toplayalı 2 hafta oldu ilk başlarda GTA 5 Online'da 90-120 FPS gösterirken bir anda 60-80 FPS düzeyine düştü. Ayarlarda herhangi bir oynama yapmadım. Ayrıca batman arkham knighttada 90 FPS alırken 45-60 FPS'ye geriledi. Sistemde herhangi bir sorun tespit edemedim. Nedeni hakkında fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi tüm ayrıntıları ile belirtirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz. Ayrıca Windows ve sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol edin. Oyun içi sıcaklık, frekans ve kullanım miktar ve oranlarını MSI Afterburner ile takip ederek paylaşın.

benzeri bir konu başlığı geçtiğimiz günlerde forumda vardı bulabilirsem yönlendireceğim oradaki arkadaşlar sorunu gpu driverlarını ddu ile silip eski tarihli bir amd sürücüsü kurarak çözmüşlerdi bu sorunun driver kaynaklı olduğunu belirtiyorlardı sizinki de bir ihtimal bundan kaynaklı olabilir.

Arkadaşlar klişe olacak ama maalesef ekran kartı sürücülerinin yeni güncelleme ile eski kartları bitirme operasyonu. Kimse inanmıyor ama bu bir gerçek. Eğer sürücü güncellemezseniz de bu sefer yeni oyunlarda sıkıntı çıkıyor. GTX850M leptop da GTA5 very high ayarlarda 50 FPS alırken yeni güncelleme ile 30'u geçmiyordu. Silip tekrar eskisini kurdum düzeldi. Bunların yatacak yeri yok.

Sisteminizi tüm ayrıntıları ile belirtirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz. Ayrıca Windows ve sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol edin. Oyun içi sıcaklık, frekans ve kullanım miktar ve oranlarını MSI Afterburner ile takip ederek paylaşın.
Ryzen 5 2600
Msi Rx580 Armor 8GB
240 GB ssd
1 TB hdd
16 gb corsair 3000 mhz ram
Gigabyte b450m s2-h anakart

Sürücüler güncel aydınca afterburner da GPU 65 CPU 45 derecede seyrediyor.
Herşeye teknik olarak bakmamak lazım. Oyunun grafik ayarlarını kontrol edebilir misiniz ?

Grafik ayarları high da ilk aldığımdan beri high da kullanıyorum. Önceleri böyle bir sıkıntı yoktu.
Herşeye teknik olarak bakmamak lazım. Oyunun grafik ayarlarını kontrol edebilir misiniz ?

Bütün ayarlar high da oynuyorum. Ama zaten aldığımdan beri ayarlarım bu şekilde. Öncelerigayet güzel performans alıyordum.

Ryzen 5 2600
Msi Rx580 Armor 8GB
240 GB ssd
1 TB hdd
16 gb corsair 3000 mhz ram
Gigabyte b450m s2-h anakart

Sürücüler güncel aydınca afterburner da GPU 65 CPU 45 derecede seyrediyor.

Grafik ayarları high da ilk aldığımdan beri high da kullanıyorum. Önceleri böyle bir sıkıntı yoktu.

Bütün ayarlar high da oynuyorum. Ama zaten aldığımdan beri ayarlarım bu şekilde. Öncelerigayet güzel performans alıyordum.
AMD'nin son sürücülerinde problem yaşayanlar oldu. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp 2019 sürücülerinden birini kurmayı deneyin. Sorun yaşamadığınız son zamanlar ne zaman ise o zamanın sürücüsünü indirirseniz sistemde mi yoksa sürücüde mi sorun olduğunu daha rahat anlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı