Ryzen 5 2600 overclock sonrası PC açılmıyor

Desertive

Kilopat
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Anakart: MSI B450M PRO VDH Plus.

BIOS'tan CPU Ratio'yu 44.00 yaptım. "Save changes and reboot" deyip çıktım ve bilgisayar açılmamaya başladı. Kasanın ışıkları yanıyor ama görüntü yok. Nasıl çözebilirim sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock o kadar basit değil. Hele 4.4 GHz'e çıkmak hiç değil.

Görselde sağ alt tarafta JBAT1 yazıyor. Orada iki tane pin olacak. Şimdi, öncelikle kasanın güç kablosunu çıkart. Sonra bulduğun JBAT1 pinlerine tornavida gibi iletken bir şeyi 5-6 saniye değdir. Güç kablosunu geri tak ve sistemi çalıştır.

Veya BIOS pilini çıkartıp 5-10 dakika bekle arkadaşın dediği gibi ama üstteki JBAT daha pratik olur.
Screenshot_2020-01-19-10-39-16-236_com.google.android.apps.docs.jpg

Overclock o kadar basit değil. Hele 4.4 GHz'e çıkmak hiç değil.

Görselde sağ alt tarafta JBAT1 yazıyor. Orada iki tane pin olacak. Şimdi, öncelikle kasanın güç kablosunu çıkart. Sonra bulduğun JBAT1 pinlerine tornavida gibi iletken bir şeyi 5-6 saniye değdir. Güç kablosunu geri tak ve sistemi çalıştır.

Veya BIOS pilini çıkartıp 5-10 dakika bekle arkadaşın dediği gibi ama üstteki JBAT daha pratik olur.
Eki Görüntüle 488595
BIOS pilini çıkartıp hallettim teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı