Ryzen 5 2600 oyun için iyi midir?

Oyun bozuk değil, GT 1030 bile düşük ayarlara yeterli diyebiliriz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşın ekran kartı daha yüksek olmasına rağmen benimle aynı değerleri alıyor. O yüzden tamamen işlemciye dayalı bir oyun diyebiliriz.

Arkadaşın ekran kartı daha yüksek olmasına rağmen benimle aynı değerleri alıyor. O yüzden tamamen işlemciye dayalı bir oyun diyebiliriz.

Evet. Valorant'ta GTX 1050 Ti'ı bile %90 üzeri besleyemeyen işlemci, RAM kullanıyor sonra RTX 3060 takınca "vay bu FPS niye değişmedi?".

Hocam bu oyunda ekran kartının pek önemi yok. Bu oyunda önemli olan işlemci. Bu yüzden aynı işlemciye sahipseniz benzer değerler almanız çok anormal değil. :)
Bende Xeon 1680v2 var, AMD 2600 işlemciden üstün lakin ekran kartım zayıf, dengeyi öyle yakalamışız belli ki :D

Oldu o zaman her sene işlemci değiştirelim maalesef o kadar zengin değiliz hocam. Gönül ister ki Ryzen 9 5900X olsun elimizde. Not: hiçbir şekilde model savunması yapmadım onu belirteyim.

5900X olsa da bir süre sonra oyun için değiştireceksin. IPC asıl önemli olan kısımdır, senin elindeki 4 senelik Zen+ mimarili işlemcinin 16 çekirdeği de olsa oyun performansı aynı olacaktı. Tekli çekirdek gücünün sınırı bellidir, sayısı ardından gelir.

5900X olsa da bir süre sonra oyun için değiştireceksin. Ipc asıl önemli olan kısımdır, senin elindeki 4 senelik zen+ mimarili işlemcinin 16 çekirdeği de olsa oyun performansı aynı olacaktı. Tekli çekirdek gücünün sınırı bellidir, sayısı ardından gelir.

Doğrudur hocam ama Türkiye şartları işte imkanlar el vermiyor mecbur OC yaparak idare ediyoruz.

Doğrudur hocam ama Türkiye şartları işte imkanlar el vermiyor mecbur OC yaparak idare ediyoruz.

Sisteminin güzel bir dengesi var, bu konuda da yazmış olabilirim ikinci elde ufak farklarla 3300X/3600 yükseltmesi gerekli görülürse yapılabilir. 5000 serisinde de 5600'ün üzerindeki modellere oyun için 1 kuruş para verilmemeli. 5800X3D bile ne kadar güçlü görünse bir sonraki nesle tokatlanacak bu kaçınılmaz durum.

Unutmadan ekleyeyim, RAM'leri 2400Mhz yerine 2800-3200Mhz'e OC yapmayı denersen işlemcine performans artışı sağlar, belki şu anda yaptığın işlemci overclockundan daha çok bonus verir.

Sisteminin güzel bir dengesi var, bu konuda da yazmış olabilirim ikinci elde ufak farklarla 3300X/3600 yükseltmesi gerekli görülürse yapılabilir. 5000 serisinde de 5600'ün üzerindeki modellere oyun için 1 kuruş para verilmemeli. 5800x3D bile ne kadar güçlü görünse bir sonraki nesle tokatlanacak bu kaçınılmaz durum.

Unutmadan ekleyeyim, RAM'leri 2400MHz yerine 2800-3200MHz'e OC yapmayı denersen işlemcine performans artışı sağlar, belki şu anda yaptığın işlemci overclockundan daha çok bonus verir.

3200 MHz de zaten OC yaptım RAM'lere hocam işlemciyi de 4 GHz çıkardım şimdi %100 yükte 85 derece iyi mi?

Geri
Yukarı