Ryzen 5 2600 PC uyumlu mu?

Bütçe
6000-6100

Ahmet Abay

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 5 5600,
GAME TECH 120 MM SIVI SOĞUTMA,
MSI GTX 1650 VENTUS 4 GB OC,
KİNGSTON 16 GB 3200 MHZ,
KİNGSTON 500 GB M.2 SSD,
COOLER MASTER 600W 80 PLUS,
WD 500GB 7200 RPM HDD,
250 GB 7200 RPM HDD.
Meslek
Öğrenci
Merhaba,
Öğrenciyim, video render ve fotoğraf düzenleme için bir sistem toplamak istiyorum. Aşağıda belirteceğim parçalar birbirleri ile uyumlu mudur? Bütçem: 6000-6100 TL civarında.

• AMD Ryzen 5 2600.

ASUS Prime B450M-K II.

• Corsair CMK8gx4m1E3200C16 Vengeance LPX 8 GB 3200MHz DDR4.

• ASUS NVIDIA GT 730.

• Cooler Master MWE 80Plus 600W 2xeps, aktif PFC 120mm fanlı güç kaynağı.

Sizce bu donanımların hepsini 600W'luk güç kaynağı besleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Sadece işlemciyi 2.el alacağım.

Güç kaynağı dışında hepsini ikinci el alabilirsin.

AM4 anakartların tedarik sıkıntısı var sıfır fiyatları çok yüksek. RAM'ler oldukça uzun ömürlü donanımlardır sıfır ya da ikinci el almak arasında neredeyse hiç fark yok. Ekran kartı piyasası da malum. Bütçeyi yine kısık tut ama bari bir RX 460, GTX 1050 falan çek de bir şeye benzersin o paraya.

Bundan sonra da bütçene göre dilediğin işlemciyi seç sana kalmış, örneğin 3600/5500.

6000 TL fiyata o sistem çok saçma olmuş. APU sistem toplamak daha mantıklı ve daha güçlü olur.

Merhaba, video render gibi işlemler için yüksek işlemci çekirdeği ve önbelleği gerektirmekte. Bu yüzden APU sistem yerine böyle bir sistem toplamak istedim. Diyeceksiniz ki video render gibi bir iş için neden GT 730 gibi bir ekran kartı kullandınız? Sebebini de açılayayım. Elimde bu ekran kartını kullanan bir masaüstü bilgisayar daha bulunmakta. Bu bilgisayarda da video render yaptım ve bana gayet yeterli geldi. Bütçem de kısıtlı olduğu için bu ekran kartını kullanmak istedim. Fakat gelecekte yükseltmeyi düşünebilirim...

Merhaba, video render gibi işlemler için yüksek işlemci çekirdeği ve önbelleği gerektirmekte. Bu yüzden APU sistem yerine böyle bir sistem toplamak istedim. Diyeceksiniz ki video render gibi bir iş için neden GT 730 gibi bir ekran kartı kullandınız? Sebebini de açılayayım. Elimde bu ekran kartını kullanan bir masaüstü bilgisayar daha bulunmakta. Bu bilgisayarda da video render yaptım ve bana gayet yeterli geldi. Bütçem de kısıtlı olduğu için bu ekran kartını kullanmak istedim. Fakat gelecekte yükseltmeyi düşünebilirim...

Alabiliyorsan Ryzen 5 5600G al hem APU olarak seni tatmin eder hem de işlemci beklentini karşılar. 2. El olarak uyguna bulabilirsin.

Geri
Yukarı