Ryzen 5 2600, RTX 2070'e darboğaz yapar mı?

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar mevcut işlemcime yeni bir ekran kartı aldım ancak açıkçası işlemcim besler diye düşünerek ve bazı yanlış tavsiyeler üzerine darboğaz yapmaz diye tahmin ettim. Kartın fiyatı uygun olduğu için anlık olarak verdiğim bir karardı. İşlemcim AMD Ryzen 5 2600, aldığım kart ise ASUS ROG Strix RTX 2070. Sistemde darboğaz olur mu? Olursa ne denli bir problem yaratır? İşlemcimi yaklaşık 2-3 yıl değiştirmeyi düşünmüyorum.
Sistem;
AMD RYZEN 5 2600
ASUS ROG Strix RTX 2070
ASUS PRIME B450M-K Anakart
CRUCIAL 2666MHz 8GB RAM
Kartı daha açmadım. Üst düzey bir darboğaz olursa iade etmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.(Başlık yanlış olmuş kusura bakmayın.)

Hayır yapmaz. Hayırlı olsun güle güle kullan.
İşlemciniz bu kart için yeterli. Fakat Ram miktarı ekran kartının yanında düşük kalmış. Olası takılmaları önlemek için Ram miktarınızı arttırmanızı öneririm.
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben alırken arkadaşlar ve satıcı arkadaşta yapmaz demişti ancak internetteki videolarda Rtx 2070'nin RYZEN 2600 'un kullanım olarak gerisine düştüğünü gördüm ve çok tedirgin oldum.
1080P’de yapar ancak 1440P kullanırsan işlemcin yeterli olur.
1080p kullanmayı düşünüyorum. Peki darboğaz sizce ne denli olur?

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben alırken arkadaşlar ve satıcı arkadaşta yapmaz demişti ancak internetteki videolarda Rtx 2070'nin RYZEN 2600 'un kullanım olarak gerisine düştüğünü gördüm ve çok tedirgin oldum.

1080p kullanmayı düşünüyorum. Peki darboğaz sizce ne denli olur?

Endişelenmeyi gerektirecek bir durum yok. Sadece RAM miktarını arttırman lazım.

Endişelenmeyi gerektirecek bir durum yok. Sadece RAM miktarını arttırman lazım.
1080p'de ultra ayarlarda oynarsan darboğaz yapmaz. Ram miktarını da 16 GB yaparsan daha iyi olur.
Ram miktarını arttırmayı düşünüyorum. Açıkçası çok grafik delisi biri değilim ancak kart uygun fiyatlı olduğu için aldım. Çoğu oyunu ise gözümü yorduğu için medium veya low da oynuyordum.

Ultra ayarlarda oynadığın sürece darboğaz yapması pek olası değil. Hatta tavsiyem o ekran kartı için 2K bir monitör alman olur. O zaman zaten hiçbir şekilde darboğaz yaşamazsın. Bende RTX 2060 var, ben bile arada düşünüyorum 2K’ ya geçmeyi.

Ultra ayarlarda oynadığın sürece darboğaz yapması pek olası değil. Hatta tavsiyem o ekran kartı için 2K bir monitör alman olur. O zaman zaten hiçbir şekilde darboğaz yaşamazsın. Bende RTX 2060 var, ben bile arada düşünüyorum 2K’ ya geçmeyi.
Ben aslında sisteme RTX 2060 almak için gittim çünkü araştırmalarım hep 2060 üzerine idi ve RYZEN 2600'n 2060'ı besleyeceğine çok ama çok düşük miktarda darboğaz yaptığına emin olduktan sonra 2060 almaya karar verdim ancak durumlar farklı gelişti. 2K monitöre yakın zamanda geçmem mümkün değil ancak 1080p de sizce çok sıkıntı olur mu? Sürekli oynadığım bir kaç oyun var bu oyunları low da oynadığım zaman darboğaz sisteme bir zarar verir mi?

Geri
Yukarı