Ryzen 5 2600 RX 570 Bilgisayar birden kapandı

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
• Ryzen 5 2600 (OC ile 4.0 GHz)
• masterliquid ml240l
• MSI RX 570 Armor 4G
• Asus TUF B450 plus gaming
• Gskill Ripjaws 8x2 3000 MHz
• Cougar turret v2 rgb kasadaki psu 750W

Oyun oynuyordum bilgisayarda ve birden kapandı sistem. Anakartımın ışıkları yanmaya devam etti. Güç düğmesine birkaç kez bastım bilgisayar tepki vermedi. Arkadan tuşu kapadım, 10 saniye sonra açtım ve tekrardan güç tuşuna bastım bilgisayar açıldı. Prime95 ile low ve medium testleri yaptım 15 dk boyunca ama kapanmadı. OCCT ile de power testi, ve diğer testleri de yaptım temiz. Sebebi ne olabilir? Minidump dosyasını paylaşıyorum buraya.

Sistemin de kısa devre olabilir yeni anakartların hepsi kısa devreye yüksek akıma karşı korumalı oluyor. Kısa devreye bağlı olarak bir ihtimal gücü kesiyor olabilir durumu anakart üreticine bir yaz istersen güç kesintisinin birçok nedeni olabilir.
Hangi site üzerinden yazmalıyım? Asus TUF B450 Plus Gaming kullanıyorum.

Çok teşekkürler fakat Asus Türkiye'nin iletişim kısmı yok mu acaba? İngilizce yazamam da.
League of Legends'ın resmi sayfasında yaptığı açıklamaya göre siyah ekran hataları, çökme, bellek sızıntıları gibi problemlerin farkında olduklarını ve bunları düzeltmek üzere minimum 6 aya ihtiyaç duyduklarını açıkladılar.

Ayrıntılı bilgi ve başka bahsedilen konular için: İstemci Temizleme Çalışmaları - LEAGUE OF LEGENDS

Son düzenleme:
Sorun güç kaynagından dolayı arkadaşım bazen ben oyun oynarken evden birisi prize güç kablosu taktığında direkt bilgisayar aniden kapanıyordu benim yeşil frizby psu dada bu sıkıntıları yaşıyordum ama kırmızı gamemax modeli bir tık bile demeden çalışıyordu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı