Ryzen 5 2600 + RX 580 vs Ryzen 5 2600 + RX 570

• Konuyu başlatan Twinz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 4B
İleride o veya bu şekilde ekran kartı değiştirme ihtiyacı hissedeceksiniz ve bugün göze almadığınız masrafı yapıp üstelik al sat ile de daha zararlı şekilde bitireceksiniz. Hazır sistemlerin bazıları iyi hoştur fakat belirli donanımlarda sizi kısıtlayıp daha pahalı ürünleri almaya yöneltecek seçenekler sunarlar önünüze. Örneğin DA-G2 sistemde işlemciyi 2600 olarak değiştirip ekran kartını da daha cazip birşey alayım düşüncesine girdiğinizde önünüze getirilen seçenekler sizin elinizi kolunuzu bağlıyor. Bu durumda ya bütçe aşacak ve hazır sistem almanın hiç bir anlamı kalmayacak yada size ilk sundukları ekran kartını alarak kısa süre sonra değişime gideceksiniz diye düşünüyorum.

Ya saçma sapan yorumlara bakma kardeşim.
G2 adlı sistemin hiçbir parçasından kısılmamıştır. Ekran kartı sadece 1800 TL. ASUS Strix modeli. Kasa ve güç kaynağı 800 TL. İşlemci 2600 yap, SSD biraz kıs. Karşına iyi bir fiyat çıkıyor. Tek tek toplasan o parçaları bir siteden 5000 TL'ye yaklaşır. Ben kendim uzun araştırmalar sonucu G2 özelleştirip aldım. 4 günde kargoya verdiler.

Buradakilerin yorumlarına bakarsan hiçbir şey alamazsın. İlla bir şeyi beğenmezler. Yok kasanın yapımında kullanılan malzeme bilmem ne zırvalayıp dururlar.
Al geç sen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya saçma sapan yorumlara bakma kardeşim.
G2 adlı sistemin hiçbir parçasından kısılmamıştır. Ekran kartı sadece 1800 lira asus strix modeli. Kasa ve güç kaynağı 800 lira. İşlemci 2600 yap, ssd biraz kıs. Karşına iyi bir fiyat çıkıyor. Tek tek toplasan o parçaları bir siteden 5k ya yaklaşır.
Ben kendim uzun araştırmalar sonucu g2 özelleştirip aldım. 4 günde kargoya verdiler.

Buradakilerin yorumlarına bakarsan hicbisey alamazsın. İlla birşeyi beğenmezler. Yok kasanın yapımında kullanılan malzeme bilmem ne zırvalayıp dururlar.
Al geç sen.

Dostum 1800 lira diyorsun da şunu anlamadım kusura bakma pek bilgim yok bilgisayar parçaları hakkında. Mesela bu Asus strix rx 570 kart hepsiburada.com'da 1200tl. İtopya'da 1800 tl o nasıl oluyor?
İkinci sistemdeki ekran kartını RX 580 yapabilirsin veya @FearlyGhost 'u bekleyebiliriz. 4200 TL'ye iyi bir sistem dizebilir.

Hocam G2 sistemde RX580 seçince fiyat 700 tl artıyor :D RAM'i 8GB bırakıp, SSD'yi 240'a düşürürsem 4.250TL oluyor. Ben bu ekran kartı piyasasını hiç anlamadım. Şu an itopya da RX580 ASUS STRIX 8GB indirimli fiyat 1800TL. İndirimin bitmesine son 7 saat yazıyor. E aynı kart zaten başka sitelerde 1.800 TL indirimsiz olarak. Vatan'da ise 2700 TL :D Kafam allak bullak oldu farklı kartlara mı bakıyorum anlamadım cidden.

Eh işte kaç gündür bunu anlatmaya çalışıyoruz. Piyasanın çok üstünde fiyatlarla sattıkları ürünleri hazır sistemlerle sanki çok matah bir halt yapıyormuş gibi servis ediyorlar. Alternatif olarak da önünüze fiyatının hakkını verecek yada yine fiyatlarını hak etmeyen ürünler koyarak elinizi kolunuzu bağlıyorlar.
Sisteme Ryzen 2600 eklediğinizde ve başka seçenek olmadığı yada diğerleri de RX 570 kategorisinde olduğu için mecburen RX 580 ekliyorsunuz ve toplam tutar otomatik olarak 4600 TL yi buluyor. Halbuki ben diğer konunuzda zaten 4500 TL tutan RX 590 lı bir sistem paylaşmıştım.
O olur bu olur bizim için fark eden bir durum yok içinde bulunduğunuz durumu ve ilerisini göz önünde bulundurarak doğru seçimi doğru sebeplerle verin derdindeyiz.
O iş maalesef al geçlerle olmuyor.

Eh işte kaç gündür bunu anlatmaya çalışıyoruz. Piyasanın çok üstünde fiyatlarla sattıkları ürünleri hazır sistemlerle sanki çok matah bir halt yapıyormuş gibi servis ediyorlar. Alternatif olarak da önünüze fiyatının hakkını verecek yada yine fiyatlarını hak etmeyen ürünler koyarak elinizi kolunuzu bağlıyorlar.
Sisteme Ryzen 2600 eklediğinizde ve başka seçenek olmadığı yada diğerleri de RX 570 kategorisinde olduğu için mecburen RX 580 ekliyorsunuz ve toplam tutar otomatik olarak 4600 TL yi buluyor. Halbuki ben diğer konunuzda zaten 4500 TL tutan RX 590 lı bir sistem paylaşmıştım.
O olur bu olur bizim için fark eden bir durum yok içinde bulunduğunuz durumu ve ilerisini göz önünde bulundurarak doğru seçimi doğru sebeplerle verin derdindeyiz.

Çok teşekkür ederim hocam ilginiz için.

Acele etmeyin, o bütçe ile ne alırsanız alın sizin işinizi görecektir mutlaka ve çok da kötü bir sistem olmayacaktır fakat burada belirleyici olan hangisi sizi değişim yapmaya yönlendirmeyecek ve uzun süre götürecek. Sisteme ilave yapma kabul edilebilir bir şey ama benim şahsi fikrim değişim yapılıyorsa ilk başta yanlış bir iş yapılmış demektir.
Ben sistemimi topladığım zaman bütçem belli bir orandaydı ve o dönem itibari ile o bütçeye alınabilecek en iyi sistemi aldığımı düşünüyordum hala da öyle düşünüyorum. Çünkü B450 anakartlar henüz çıkmamıştı, geçtiğimiz 4-5 ay için de çıkan ekran kartları yok ve en uygun fiyatla alınabilecek indirimlerle birlikte GTX 1060 6 GB ekran kartıydı ve bende doğru tercihler yaptım. Doğru tercih yapmış olmama rağmen o gün bugündür sistemimde iyileştirme peşinde koşuyor hala masraf yapıyorsam, bugün yanlış bir karar vererek ilerde nelerle uğraşacağınızı bir hesap edin.

Sen aynı sistemi tek bir siteden 4000 TL'ye topla ben buraya daha bir şey yazmayacağım. Ben 3600 TL verdim. Adamların yaptığı kampanya fiyat olarak gerçekten uygun. Benim gibi düşünen insanların yorumlarını okuyarak aldım ben ve memnun kaldım. Bu kadar millet yalan bir sen doğrusun o zaman.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı