Ryzen 5 2600 RX580 sistem oyunlara girince kapanıyor

KaraSevda

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir süredir yaşadığım bir sorun hakkında sizden yardım rica edicektim. Yaklaşık 2 sene önce bir bilgisiyar aldım. Aldıktan bir kaç ay sonra ağır diyebileceğim Rainbow Six Siege, PES 2020,21 gibi oyunlarda pc bir süre sonra kapanmaya başladı. Ben de o zaman pcyi itopyaya götürmüştüm ( farklı bir amaçla ) o sıra format attırmıştım. Sonrasında tekrar bu oyunları kurup oynadığımda aynı sorunla karşılaşmadım. Ancak format atmamdan 5-6 ay sonra bu sorun yeniden başladı. Geçenlerde
Rainbow Six Siegede FPS'imi 72' ye sabitlemiştim. Ve yaklaşık 1-2 hafta boyunca sorunsuz bir şekilde Rainbow Six Siegeyi oynayabildim. Bugün R6S ye güncelleme geldi. Güncellemeyi yaptıktan sonra aynı sorun yeniden başladı ve oyunun ortasında pc kapandı. Ekran kartım Sapphire RX580 Pulse, 16 gb ramim var, işlemcim ryzen 5 2600. Yardımcı olursanız sevinirim. Sorunuzu varsa sorabilirsiniz.

Reis aynı sorunu yaşayan bir sürü kişi olduğunu fark ettim. Ve neredeyse bu sorunu yaşayan herkesin RX5.. Serisi ekran kartı var. Az önce yazıştığım bir adam yeni ekran kartı alınca sorunun çözüldüğünü söyledi :(
Ne yapacaksınız hocam o zaman. Garantisi varsa götürün aslında.

Ne yapacaksınız hocam o zaman. Garantisi varsa götürün aslında.

Daha önce İtopya'ya götürdüğümde hiçbir sorun olmadığını söylediler. Aynı şekilde bu sorunu yaşayan birçok kişi götürmüş ama onlara da sorun yok demişler. Ben belki yine de denerim. Ama zaten 1-2 ay sonra İngiltere'ye taşınacağım ( bir sorun çıkmaz ise :D ) orada çalışıp yeni bir ekran kartı alırım.

Daha önce İtopya'ya götürdüğümde hiçbir sorun olmadığını söylediler. Aynı şekilde bu sorunu yaşayan birçok kişi götürmüş ama onlara da sorun yok demişler. Ben belki yine de denerim. Ama zaten 1-2 ay sonra İngiltere'ye taşınacağım ( bir sorun çıkmaz ise :D ) orada çalışıp yeni bir ekran kartı alırım.
Hayatınız kurtulmuş desenize. Hocam işinize karışmak gibi olmasın ama bence ingiltereye taşınacaksanız toptan sistemi satın.

Hocam, benim laptopta meydana gelmişti bu sorun belki sizde yapınca sizde de düzelir. Laptopumda oyun oynadığımda aniden kapatıyordu kendini fanlarını temizleyince düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatınız kurtulmuş desenize. Hocam işinize karışmak gibi olmasın ama bence İngiltere'ye taşınacaksanız toptan sistemi satın.

Hocam satarım satmasına da, ben bu sistemi satarken " ağır oyunları açınca bir süre sonra kapanıyor " diye mi satacağım? Normalde satacağım fiyatın bayağı aşağısına satmak zorunda kalırım. Pound 11 lira olmuş zaten. 6000'e satsam atıyorum elime kaç pound geçecek ki. Yani o yüzden bu sistemi elimde tutup en azından orada para biriktirene kadar bunu kullanmayı düşünüyorum. Çünkü satarsam elime çok da para geçmeyecek.
Hocam, benim laptopta meydana gelmişti bu sorun belki sizde yapınca sizde de düzelir. Laptopumda oyun oynadığımda aniden kapatıyordu kendini fanlarını temizleyince düzeldi.
Reis denedim ben de onu. Bir ara tüm PC'yi bir güzel temizledim. O temizlediğim gün tüm sorun kalktı. Sorna ki gün yeninden başladı. 1 günde o kadar kirlenmesine ihtimal vermediğimden, olayın tozla kirlilikle bir alakası olmadığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı