Ryzen 5 2600 sıcaklık değerlerim normal mi?

kArga_Bey

Hectopat
2 Sorum var.
R5 2600 işlemcim stok fan ile 47C derecde çalışıyor normal mi? Ayrıca Boost'u açınca boşta 53 57 derecelere kadar çıkıyor yükte GTA 5 oynarken 10 dakikanın sonunda ısınma sebebi ile kapanıyor.
MSI anakart kullanıyorum voltajı 1.20V'a kadar düşürdüm.
GTX 1060, R5 2600, 16 GB 2600MHz RAM'im var, Be Quiet'ın 400W 80Plus'lık bir güç kaynağnı kullanıyorum, sorun yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Sorum var.
R5 2600 işlemcim stok fan ile 47C derecde çalışıyor normal mi? Ayrıca Boost'u açınca boşta 53 57 derecelere kadar çıkıyor yükte GTA 5 oynarken 10 dakikanın sonunda ısınma sebebi ile kapanıyor.
MSI anakart kullanıyorum voltajı 1.20V'a kadar düşürdüm.
GTX 1060, R5 2600, 16 GB 2600MHz RAM'im var, Be Quiet'ın 400W 80Plus'lık bir güç kaynağnı kullanıyorum, sorun yaşar mıyım?
BIOS fan ayarlarını kontrol ettin mi?

Anakart modelin ne? Termal macunu düzgün sürdüğüne emin misin? Soğutucunun kırık, çıkı ayağı var mı? Be Quiet PSU'yu nereden buldun?

Isınmadan değil de belki de PSU yetersiz olduğundan kapanıyor olabilir, yükte kaç derece?

Bir sorun olmalı normalde bir ryzen işlemci daha üst sıcaklıklara dayanabilir diye biliyorum ben termal macunu kontrol et ve fanın düzgün oturup oturamadığınada .tr hala aynıysa psu dada olabilir sorun

Anakart modelin ne? Termal macunu düzgün sürdüğüne emin misin? Soğutucunun kırık, çıkı ayağı var mı? Be Quiet PSU'yu nereden buldun?

Isınmadan değil de belki de PSU yetersiz olduğundan kapanıyor olabilir, yükte kaç derece?
Stok fan ayarlarında hiçbir işlem yapmadan 45 C sıcaklık çok fazla bir değer ama. PSU'nun yetersiz olma ihtimali de olabilir fakat sıcaklık belirttiği için sorunun PSU'dan olduğunu sanmıyorum.

Stok fan ayarlarında hiçbir işlem yapmadan 45 derece sıcaklık çok fazla bir değer ama. PSU'nun yetersiz olma ihtimali de olabilir fakat sıcaklık belirttiği için sorunun PSU'dan olduğunu sanmıyorum.
A320 ve kötü hava akışı olan bir kasa varsa 45 derece o kadar inanılmaz bir değer değil. Ayrıca o işlemciler 100 dereceyi görmeden kapanmaz genelde, PSU ile ilgili olması daha muhtemel geldi bana.

BIOS fan ayarlarını kontrol ettin mi
Evet çoğu kez ettim fanlar en sonda iken olan ısı değerleri bunlar.

Anakart modelim MSI B350M BAZOOKA, termal macun ve fanım ile ilgili sorunum yok nitekim kaliteli bir macun kullanıyorum. Be Quiet PSU'yu 1 sene önce bir online siteden almıştım, OCCT'de güç testi yaptığımda kapanma gibi bir sorun olmuyor. Yükte sıcaklıklar 85 90 dereceyi buluyor.
Bir sorun olmalı normalde bir ryzen işlemci daha üst sıcaklıklara dayanabilir diye biliyorum ben termal macunu kontrol et ve fanın düzgün oturup oturamadığınada .tr hala aynıysa psu dada olabilir sorun
Araya virgül koymadığım için yanlış anlaşılmış benim hatam, yükte derken yük olarak GTA5'i kast etmiştim ve bana göre GTA 5 çok aşırı bir yük değil.
A320 ve kötü hava akışı olan bir kasa varsa 45 derece o kadar inanılmaz bir değer değil. Ayrıca o işlemciler 100 dereceyi görmeden kapanmaz genelde, PSU ile ilgili olması daha muhtemel geldi bana.
Kasam Zalman Z3 Plus, çok memnun değilim kendilerinden ama hava akışı konusunda berbat değil, 95 dereceleri buluyor zaten. Anakartım B350M Bazooka.
400W GTX 1060 için yeterli mi ? Sıcaklıklar normal. Kapanma sebebi PSU gibi. Eğer yükteyken kapanıyorsa.
OCCT power testinde herhangi bir kapanma yaşamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı