Ryzen 5 2600 sistem aniden kapanıyor

SoulFly(Ayberk)

Hectopat
Selam dostlar bilgisayarım aniden donup kapanıyor derslerimden dolayı 4 5 saat bilgisayar açık kalıyor ve en sonunda dersde veya çıktıkdan sonra kapanıyor. BIOS güncel.
PSU:Elite v3 600W. Ovp, opp, otp, SCP.
B450M S2H.
Gigabyte RX590.
AMD 5 2600.
Isınmadan dolayı olduğunu düşünmüyorum çünkü aniden kapanması gerekiyor bu donup kapanıyor.

AMD Radeon bildirimler sekmesine girin büyük ihtimal Wattman hatası alıyorsunuz o sekmenin fotoğrafını buraya atarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• bildirim.PNG
    bildirim.PNG
    66 KB · Görüntüleme: 41
Evet ama WattMan hatası almıyorsunuz o kısma göre, garip anlattıklarınız WattMan hatasının aynısı gibiydi bildirimleri sildiniz mi? Bakın ben daha biraz önce aldım mesela bu hatayı sebebi de elektrik kesintisiydi.
Eki Görüntüle 691734

Hayır silmedim driver Update'i manuel yaptım. Ondan bir şey olmuş mudur ama önceden de az olsa da oluyordu ama şimdi daha fazla oluyor. Bir de akım korumalı priz kullanıyorum ondan olabilir mi?

Hayır silmedim driver Update'i manuel yaptım. Ondan bir şey olmuş mudur ama önceden de az olsa da oluyordu ama şimdi daha fazla oluyor. Bir de akım korumalı priz kullanıyorum ondan olabilir mi?
DDU ile driverlarınızı kaldırıp temiz kurulum yapın. Windwos oto driver güncellemesini de kapatın.
Windows oto driver güncellemesini kapatma:
1. yöntem

Windows 10 pro versiyonunu kullanıyorsanız

başlat menüsü > arama kutusuna > gpedit.msc yazın ve gelen ekradan > bilgisayar yapılandırılması > yönetim şablonları > Windows bileşenleri > Windows update bulun tıklayın > sag tarafta > Windows güncelleştirmeleri olan sürücüleri dahil etme çift tıklayarak açın > yapılandırılmadı olan ayarları > devre dışı yapın

daha sonra

- bilgisayar yapılandırılması > yönetim şablonları > sistem > sürücü yükleme > Windows update aygıt sürücüsü arama sorgusunu > çift tıklayın açın devre dışı bırakıldı olarak ayarlayın

yine kullanıcı yapılandırılması > yönetim şablonları > sistem > sürücü yükleme > Windows update aygıt sürücüsü arama sorgusunu çift tıklayın açın > devre dışı bırakıldı olarak ayarlayın

- bilgisayar yapılandırılması > yönetim şablonları > sistem > aygıt yükleme genişletin > aygıt yükleme kısıtlamaları > tıklaın sağ tarafta > başka ilke ayarları tarafından açıklanmayan aygıtların yüklenmesini engelle çift tıklayın > ayarı devre dışı veya etkin olarak ayarlayın

2. bir yöntem daha basit regedit ayarlarınan

başlat menüsü arama kutusuna > regedit yazın gelen ekrandan şu yolu takip edin

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching

SearchOrderConfig
değerini çift tıklayın değeri 0 yapın Driver güncelleştirmelerini engeller

Görüntü

Yeni konular

Geri
Yukarı