Ryzen 5 2600 Sistem FPS Sorunu

sofaly

Hectopat
Daha fazla  
gpu.png

Öncelikle merhabalar. Bu konuyu daha önce de açmıştım fakat pek kafaya takmamıştım. GPU kullanımı düşük. Normalde yüzde 40 ila 60 arasına kullanıyordu. Çok az oyunda 50 FPS veriyordu. Diğer oyunlarda 60 FPS veya üzeriydi. Crysis 2 oyununda yüzde 60 civarında kullanıyor ve 90 ila 150 FPS arası veriyordu. Fakat bugün oyunu tekrardan açtığımda atacağım görseldeki gibi oldu kullanım oranı.

RTX 2060 Super Ventus 8 GB gp OC.
Ryzen 5 2600.
B450M S2H.
3000MHz RAM.
Sürücüler güncel oyun korsan değil. Az RAM isteyen oyunlarda da bu düşük kullanım sıkıntısı var. Ayarlar en yüksekte.

gpu.png
gpu.png

işte sorunda bu galiba gelen güncellemede sorun var

GPU kullanımı oyundan oyuna değişir, GPU çok yük binmeyen oyunlarda fazla kullanıma gerek duymaz. GPU kullanımının illa yüksek olmasına gerek var gibi bir durum yok. Ama illa kafaya taktıysanız bir Benchmark testi yapın ilk başta sonuçları paylaşın ona göre hareket edelim.

Hocam fakat Assassin's Creed Odyssey'de Rainbow'da da kullanım oranı 40 ila 60 civarında geziyor.

aklıma bir sürü şey geliyor ama yanlış bilgi vermek istemiyorum
muhtemelen ekran kartı veya işlemci driver'ı sorunludur bir, iki güne yeni güncelleme ile hallederler.

Benchmark testi yapıp paylaşır mısınız?

Diğer oyunlarda durum nedir?

Hocalar diğer oyunlarda da aynı fakat sürücüleri NVIDIA'nın denetim masasından güncellemiştim şu anda aygıt yöneticisinden güncelledim. Ekran kartı kullanımı 80 90 oldu fakat işlemci kullanımı da 90 oldu. Şimdi de darboğaz durumu oldu nedense. Benchmark'ta da aynı sonuçlar oluyor bu arada hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı