Ryzen 5 2600 sistem için soğutucu önerisi

Hocam 5 tane fan alacağın kadar git sıfır kasa al bence.
Bak piyasada daha ucuzlarıda var şu kasa nasıl mesela. 3 adet RGB fan 1 adet normal fan ve Temperli cam yan panel var. Önü mesh ızgara flan hava alma konusunda sıfır sıkıntı

Hocam 5 tane fan alacağın kadar git sıfır kasa al bence.
Bak piyasada daha ucuzlarıda var şu kasa nasıl mesela. 3 adet RGB fan 1 adet normal fan ve Temperli cam yan panel var. Önü mesh ızgara flan hava alma konusunda sıfır sıkıntı
Kasamdan memnunum açıkçası. @CJack60 hocamın attığı renksiz fanları almayı düşünüyorum.

Hocam Arctic Freezer 34 eSports DUO Intel 2066, 2011-3, 1151, 1150, 1156, 1155 AMD, AM4 Kırmızı CPU Soğutucu bu daha iyi değil mi? 210W TDP'si varmış bunun. Sizin attığınızın ise 150W. Ama attığınız fanlar çok hoşuma gitti gayet kaliteli duruyor.

TDP bakımından Arctic daha iyi evet iyi ama sessiz bir soğutucu olarak benim önerdiğim bu konuda ihtisas yapmış markadır. Ayrıca işlemcin 65 TDP için önerdiğim 150 TDP fazlasıyla yeterli olur. Bence önceliğin sessizlik olmalı. Önerdiklerim boşta sessizlik yükte performans odaklı oldu.

O RGB kontrolcüye kaç adet fan bağlayabiliyoruz? Ve o kontrolcüyü sisteme nasıl bağlayacağım? Bir de aynı fanlar tekli satılmıyor mu? Bana 5 adet lazım.
4 fan bağlayabiliyoruz. Tek satılıyor. Fakat kontrolcü olan seçeneği alırsanız daha da ucuza gelmiş oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı