Ryzen 5 2600 sistem monitöre görüntü vermiyor

Rasii

Decapat
Arkadaşlar merhaba.
  • Ryzen 5 2600 işlemci
  • B450M-K anakart
  • Corsair 3000 MHz RAM
  • Gigabyte 480 GB SSD
  • Corsair 240 GB M.2 SSD
  • Asus ROG Strix RX 570 4 GB ekran kartı
  • Asus VP248H 24 inç 75 Hz monitör

Yukarıda belirttiğim sistemi İtopya üzerinden DA-G2 kodlu sipariş verdim ve bugün elime geçti. Sorunum şudur ki; VGA ile bağlantı yaptığımda ve kabloyu doğru bağladığım da VGA No Signal hatası alıyorum.
(Ekran kartı üzerinde VGA bağlantısı mevcut değil)
HDMI kablo ile sorunun çözüleceğini düşündüm HDMI kablo aldım fakat sorun yine devam ediyor. Monitörde Input ayarından HDMI aldım 3-4 saniye bekledikten sonra HDMI No Signal hatası alıyorum.

Forumda yeniyim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü çıkışını anakarttan alıyor olmayasın? Basit bir hatadır ama arada denk geliyor. Ekran kartına taktığına dikkat et.

Görüntü çıkışını anakarttan alıyor olmayasın? Basit bir hatadır ama arada denk geliyor. Ekran kartına taktığına dikkat et.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Vga giriş anakarta bağlı ve anakarttan direk monitöre vga ile bağladım vga no signal diye hata verdi. Ekran kartında vga girişi olmadığı için hdmi kablosu aldım ekran kartına taktım ve monitöre de ayni şekilde hdmi kablosu bağladım. Bu sefer de hdmi no signal hatasi verdi. Acaba monitör mu sıkıntılı diye laptopa hdmi girişi ile bagladim görüntüyü aktardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının güç bağlantısının yapıldığından emin olun. Ekran kartı ve monitörün üzerindeki bütün HDMI çıkışları üzerinden deneyin.

Ekran kartının güç bağlantısının yapıldığından emin olun. Ekran kartı ve monitörün üzerindeki bütün HDMI çıkışları üzerinden deneyin.
1 adet hdmi çıkışı mevcut kart üzerinde ve kasada başka hdmi çıkışı bulunmamaktadır.
Güç bağlantısı yapılmadığında kırmızı yapıldığında ise beyaz isim yanıyor anakart üzerinde. Doğru yaptığıma eminim ve teknopat youtube sayfasında özellikle güç bağlantısına kadar bakmış bulunmaktayım.

Sistemde başka bir ekran kartı denemelisin, görüntü alırsan büyük ihtimalle kart bozuk
Deneyebileceğim başka bi ekran kartı şu anda malesef yok. Bilgisayar hastanesi var oraya götürmek en mantıklısı. Gün içinde itopya ile görüşüp ( Ulaşabilirsem ) sorunu çözmeye çalışacağım. Umarım çözülür ve çözümü burada belirtirim. Fakat bi konuya değinmeden geçemeyeceğim, internette arattığım da bios güncellemesinden felan bahsediliyor, bios güncellemesi ile alakalı bir sorun olabilir mi?

Bios ile alakası yok çünkü anakartin b450.
Aynı anakart aynı işlemciyi bende kullanıyorum hiçbir sorun olmadı. İtopya yakınsa kasayı al götür ne var ne yok söküp denettir. Elin yatkinsa uzay montaj dene birde belki kasadan dolayı şasede olabilir

Bu hatanın aynısını yaşadım anakartı resetledim, düzeldi.
Anakartı nasıl resetleyeceğim? Bios pilini sök tak yaptım. Başka çare var mi?
Bios ile alakası yok çünkü anakartin b450.
Aynı anakart aynı işlemciyi bende kullanıyorum hiçbir sorun olmadı. İtopya yakınsa kasayı al götür ne var ne yok söküp denettir. Elin yatkinsa uzay montaj dene birde belki kasadan dolayı şasede olabilir
Ben nevşehirdeyim , itopya istanbulda. Elim yatkin degil açıkçası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı