Ryzen 5 2600 Sistem Nasıldır?

OguzOkman

Hectopat
Daha fazla  
Sizce bu sistem nasıl? AAA oyunları 2-3 sene zorlanmadan oynatır mı? PUBG, BF1, The Division 1-2 gibi Multiplayer tarzı oyunları çok oynayan birisiyim.

ddd.png

Bu kadar para vermişken Hıgh Power gibi giriş sınıfı marka yerine Corsair, EVGA, CM, FSP vb. ileri gelen markaları tercih edin. Onun haricinde sistem gayet güzel.
hocam öneriniz nedir eklemek isterim hemen. ? ve sizce bu sistem önümüzde ki 3-4 sene için yeterli gelir mi ?
Sistem gayet güzel ancak biraz daha ucuz olabilirmiş sanki.
Maalesef dolar kuru :(

Benim araştırdığım, toplamak istediğim sistem sizinkine çok benzer çok fazla gaming test videoları izledim. Grafik odaklı oyunlar da 80-90 dan başlıyor 140 bile görüyor. İşlemci olarak eğer ekonomik olarak rahatsanız R7 2700x de olabilir oyun testlerin de fark oluyor ama 2600 de gayet güçlü bir işlemci bu sistemi taşır diye düşünüyorum.

Bu arada üstad zaten 2700x var sistem de. Normalde 2600 idi ben 2700x yaptım sistemi. :)
Benim araştırdığım, toplamak istediğim sistem sizinkine çok benzer çok fazla gaming test videoları izledim. Grafik odaklı oyunlar da 80-90 dan başlıyor 140 bile görüyor. İşlemci olarak eğer ekonomik olarak rahatsanız R7 2700x de olabilir oyun testlerin de fark oluyor ama 2600 de gayet güçlü bir işlemci bu sistemi taşır diye düşünüyorum.

İşlemciyi Ryzen 5 2600X olarak tercih edip, ekran kartını RTX 2070 ile değiştirebilirsiniz. Yine on bin TL'nin altında kalıyor fiyat. Kasa, RAM ve güç kaynağı seçimi de gözden geçirilebilir.

Bütçenin bu kadar yüksek olduğu bir sisteme RTX 2060 koymak biraz yavan kaçar. 2070 ideal olur.

Bütçe olarak 700 TL gibi bir tutarım daha var hocam. 10.500 TL gibi param var. Mesela nasıl dokunuşlar efenim yardımcı olursanız sevinirim
İşlemciyi Ryzen 5 2600X olarak tercih edip, ekran kartını RTX 2070 ile değiştirebilirsiniz. Yine on bin TL'nin altında kalıyor fiyat.

Bütçenin bu kadar yüksek olduğu bir sisteme RTX 2060 koymak biraz yavan kaçar. 2070 ideal olur.

Önerilerinize açığım
İşlemciyi Ryzen 5 2600X olarak tercih edip, ekran kartını RTX 2070 ile değiştirebilirsiniz. Yine on bin TL'nin altında kalıyor fiyat. Kasa, RAM ve güç kaynağı seçimi de gözden geçirilebilir.

10.500 TL gibi nakitim var hocam. Alın teri göz nuru [emoji23] o yüzden 2700x var sistemde zaten ama ekran kartını güncelleme yapabilirim belki

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı