Ryzen 5 2600 sistem toplama

VbenZ

Hectopat
Yer
LosSantos
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere yavaş yavaş kendime yeni sistem toplamayı düşünüyorum. Elimde i5 3470 sistem var, onu satıp üzerine 1000 TL civarı para koyabilirim. İlk öncelikle işlemciyi ikinci el almayı düşünüyorum. Bir de şöyle bir sorun var ki ekran kartı yok. Görüntü amaçlı bir ekran kartı alsam mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

-Anakart :GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart | ITOPYA
-İşlemci: Ryzen 5 2600
-RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200 MHz DDR4
-PSU: 350W elimde var.
-SSD: Hikvision 240GB SSD
-Ekran kartı: ?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i bununla SSD'yi bununla değiştirin hocam. Ekran kartı olarak illa bir ekran kartı almanız lazım olacak yoksa görüntü alamazsınız. Onun içinde bütçe belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Görüntü amaçlı bir ekran kartı alsam mı?

Almak zorundasınız yoksa görüntü alamazsınız.

Bunun yerine bunu tercih edin.

Bu SSD bir işe yaramaz, bunu tercih edin.

RAM'i bununla SSD'yi bununla değiştirin hocam. Ekran kartı olarak illa bir ekran kartı almanız lazım olacak yoksa görüntü alamazsınız. Onun içinde bütçe belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Hocam ekran kartına 700 750 tl bütçe ayırabilirim. Sonradan Gtx 1650 veya 1660 alma gibi bir fikrim var ama bana şu anlık görüntü versin yeter.

Hocam ekran kartına 700 750 TL bütçe ayırabilirim. Sonradan GTX 1650 veya 1660 alma gibi bir fikrim var ama bana şu anlık görüntü versin yeter.

Sadece görüntü almak için yeterli olan bunlar var.
RX 460, 560 veya GTX 950, 760, 960 bakabilirsiniz hocam.

Hocam bunlar konu sahibinin bütçesine çok pahalı değil mi?
RX 460, 560 veya GTX 950, 760, 960 bakabilirsiniz hocam.

Mesela örnek vereyim,
Kartın fiyatı 2200TL konu sahibinin ayırabileceği bütçe 700-750TL arasıydı?
Diğer bahsettiğiniz ekran kartları da hiçbir yerde yok, nasıl aldırmayı düşünüyorsunuz konu sahibine?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı