Ryzen 5 2600 Sistem Toplama

blackandwhite23

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim şöyle;

Ekran kartı durumu biraz karışık 2.el buldum bi tane RX 580 4 GB Aourus olursa eğer onu alacağım, RX 580 alırsam eğer PSU ihtiyacım ne kadar olur bu sistemde ? GTX 1060 6 GB alırsam ne kadar PSU ihtiyacım olur ?

Ve hangi PSU markasını tercih etmeliyim ? Hangisinden uzak durmalıyım ?

Ekran kartı, PSU, monitör(1000 TL) klavye(100 TL), mouse(150 TL), kulaklık(100 TL) hakkında görüş ve önerilerinize açığım. Fiyat/performans ürünleri olarak paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
500-550 Watt 80+ güzel bir PSU işinizi görür. Bir de nacizane tavsiyem RAM'leri 16 GB yaparsan harika olur.

Ekran kartına mining yapılıp yapılmadığını sor. Yoksa performansı düşük olacaktır.

500-550 Watt 80+ güzel bir PSU işinizi görür. Bir de nacizane tavsiyem RAM'leri 16 GB yaparsan harika olur.

PSU Marka olarak ne önerirsiniz ? RAM konusu benimde kafamı karıştırmıyor değil fakat sistemi bi deneyip sonrasında çok gerekirse yükseltmeyi planlıyorum kesinlikle yükselt diyorsanız önceliklerimi değiştireyim

Ekran kartına mining yapılıp yapılmadığını sor. Yoksa performansı düşük olacaktır.

2-3 ay mining yani madencilik yapmaya çalışmışlar fakat vazgeçip sistemleri satmaya karar vermişler. Sizce çok sorun teşkil eder mi ? Güvendiğim bir bilgisayarcı ekran kartını eline alıp bi bakmış bilgisayara takıp kontrol falan etmemiş ama tam bilemedim. Öneriniz nedir ?

PSU Marka olarak ne önerirsiniz ?
İstediğin kaliteye ve fiyata göre değişir ama Xigmatek, Cooler Master, Evga, Corsair gibi markalar olabilir. Bunlar farklı kalitelerde ama bilindik kendini ispat etmiş markalardır. Daha da uygun olsun dersen 1 seneden fazladır kullandığım Game Power'ın PSU larına da bir bak.
gtx 1060 düşünüyorum ilk mesajda da belirtmiş olduğum gibi yani haliyle 1000-1500 tl
İkinci el bir GTX 1060 düşünüyosan buraya bir bak istersen. Benim kendi kullandığım kart kutulu, faturalı ve garantilidir. Fiyat olarak Sosyal'e özel bir şeyler yaparım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…