Ryzen 5 2600 sistem toplama

idriskeskin48

Centipat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Çalışan Eleman :D
DDR3 4. nesil sistemim var
Konu açmıştım ekran kartı için eski sisteme masraf etmenin mantıksız olduğunu söyleyen arkadaşlar oldu 1700 falan bütcem var.
Ekran kartım ASUS GeForce GTX960 ROG STRIX 2 GB.
Bunu kullanmaya devam edebilirim bir süre, ilerleyen zamanlarda yeni ekran kartı alırım.

Benim elimdeki kasaya Ryzen 5 2600 ile alacağım anakartı monte edebilir miyim?

Ben de 400 Watt High Power PSU var 650 80 Plus High Power sipariş vermiştim iptal ettim.
400 Watt mevcut PSU ile bu sistemi kullanabilir miyim, amacım hem yeni bir sisteme sahip olmak hem de bütceyi korumak.
Ekran kartı şimdilik almayacağım belki bir süre GTX960 ile idare edebilirim.

GTX 960, eğer her oyunu ultrada oynamıyorsanız yeterli bir kart bence şu anlık. Ayrıca bileşenleri n11, hepsiburada gibi yerlerden alırsanız 200 lira kadar daha az para harcamış olursunuz.
Vatan bilgisayardan almam zaten sadece göstermek içindi alacağım parçaları
Psu yeteli olur mu?

@idriskeskin48 Anakart vasat. Mosfetlere soğutucu alman veya yüksek overclock yapmaman gerek. Onun yerine aşağıdaki anakarta göz at.

İşlemci olarak da Ryzen 5 1600 alabilirsin. 2. revizyonlar 2600'ün kopyası desem yeridir.

Bellek olarak attığın linktekini alabilirsin. Alttaki linkte daha ucuza satılıyor. İki tane alıp dual channel kullanırsın.

Toplamda 1450 TL ediyor. PSU değişirsen daha iyi olur. Alttaki linklere göz atabilirsin.

@idriskeskin48 Anakart vasat. Mosfetlere soğutucu alman veya yüksek overclock yapmaman gerek. Onun yerine aşağıdaki anakarta göz at.

İşlemci olarak da Ryzen 5 1600 alabilirsin. 2. revizyonlar 2600'ün kopyası desem yeridir.

Bellek olarak attığın linktekini alabilirsin. Alttaki linkte daha ucuza satılıyor. İki tane alıp dual channel kullanırsın.

Toplamda 1450 TL ediyor. PSU değişirsen daha iyi olur. Alttaki linklere göz atabilirsin.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim öncelikle
Psu şimdilik kalsa 2-3 ay sonra 650-750 falan alsam ekran kartı aldığımda tekrar psu almamak için çalışmasında sorun çıkarır mı ?

400 veya 500w psu önermem. 1-2 yıl sonra ekran kartınız yetersiz gelecek 60 fps yakalamak için ekran kartınızı yükseltmek istediğinizde yeni bir psu almak zorunda kalacaksınız. Psu önerim şu;

@idriskeskin48 Şu an kullandığın PSU modelini yazar mısın? Kısa vadede problem olacağını sanmıyorum.
high power 400w eco - Google'da Ara
İş yerindeyim internetten buldum kasadaki psu bu şuan..
Anakartı mevcut kasaya takabilirim değil mi?
400 veya 500w psu önermem. 1-2 yıl sonra ekran kartınız yetersiz gelecek 60 fps yakalamak için ekran kartınızı yükseltmek istediğinizde yeni bir psu almak zorunda kalacaksınız. Psu önerim şu;

Mecut psu idare ederse yüksek almayı düşünüyorum 2-3 ay sonra ekran kartını değiştiririm çünkü..
@idriskeskin48 Şu an kullandığın PSU modelini yazar mısın? Kısa vadede problem olacağını sanmıyorum.
En fazla 2 ay zaten daha yüksek güç kaynağ alırım
.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı