Ryzen 5 2600 sistem yükseltme

Arkadian

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bildiğiniz üzere yakında yeni oyunlar çıkacak ve sistemim yavaştan zorlanmaya başladı. FiveM gibi oyunlarda saçma bir şekilde bu PC'de drop yiyorum. Hem yeni çıkacak GTA 6 gibi oyunları sistemi mi hazır etmek istiyorum. Şu anki sistemim;

MSI Gaming X 1660 Super.

16 GB Kingston RAM 2600MHz ( değişecek )

A320M-K ASUS ( değişecek )

Ryzen 5 2600 ( değişecek )

Zalman N5 MF kasa.

Seagate hard disk 1 TB ( + 1TB SSD )

Sharkoon slientstorm 650W Gold Plus ( çekilişten kazandım )

Öncelikle ekran kartı almak istemiyorum çünkü şu anki NVIDIA ekran kartlarını beğenmiyorum ve AMD ekran kartını geçmişte aldım tekrar aynı hataya düşmek istemiyorum fakat, ön yargı mı derseniz evet ön yargım hala sürüyor belki şu an daha iyi haldedir. Fakat ben NVIDIA teknolojisini ve yazılımını daha çok seviyorum Shadow Play'dir yayınlarda kullanebileceğim nvec teknolojisidir. Ara yüzüdür. AMD'yi katlar bana göre her neyse değişim yapmaktan kastım sistemi DDR5'e çekmek değişim yapacağım parçalar bunlar sistemde bir sıkıntı var mı yoksa şunu yapsan daha iyi olur mu dediğiniz şeyler varsa önerilere açığım.

Amazon.com.tr ( upgrade )

5000 serisi ekran kartı çıkana kadar aklımda ekran kartı almak yok zaten 1080p oyuncusuyum. Ve yayın yapmayı düşünüyorum.

Extra olarak sistemle uyumsuz parçalar veya eksikler varsa söyleyin. DDR 5 sistem ilk defa topluyorum BIOS da vs. sıkıntı yaşamam umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında A320'ye BIOS güncelleyip 5600 32 GB DDR4 RAM de yapabilirsin. Amazon.com.tr
7500F e önerim.

Aslında A320'ye BIOS güncelleyip 5600 32 GB DDR4 RAM de yapabilirsin. Amazon.com.tr
7500F e önerim.

Dediğinde çok iyi fakat anakart aşırı ısınıyor. A320 anakarta o işlemciyi takmak beni biraz kırar parçalar. Amacımda 5000 serisi ekran kartları çıkınca darboğaz yapmadan güzel bir oyun keyfi aktarması olacaktır. Onu haricinde anakarta bir göz atayım.

Dediğinde çok iyi fakat anakart aşırı ısınıyor. A320 anakarta o işlemciyi takmak beni biraz kırar parçalar. Amacımda 5000 serisi ekran kartları çıkınca darboğaz yapmadan güzel bir oyun keyfi aktarması olacaktır. Onu haricinde anakarta bir göz atayım.

O zaman mantıklı hocam bende senin gibi yaptım B650 aldım ve attığım RAM'i Amazon'dan çok uyguna aldım 16 almanı önermem 32 al ve attığım anakart çok beğeniliyor 7950X ile bile çok başarılı. İki yuvasına 16x2 yaparsan AM5'in sonuna kadar değiştirmene gerek kalmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman mantıklı hocam bende senin gibi yaptım B650 aldım ve attığım RAM'i Amazon'dan çok uyguna aldım 16 almanı önermem 32 al ve attığım anakart çok beğeniliyor 7950X ile bile çok başarılı. İki yuvasına 16x2 yaparsan AM5'in sonuna kadar değiştirmene gerek kalmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2x8 alacağım muhtemelen attığın linkte RAM slotu 2 adet 4 lüsü var mı acaba?

Ve anakart olarak bu düşünmüştüm. Bu nasıl?

Bin daha eklersen zaten attığım RAM'leri alabilirsin hem 32 GB 6000 MHz ve CL değeri düşük o CL 40 RAM'leri almanı tavsiye etmem hocam.

Tek kanal RAM de takmak istemiyorum aslında. Aklımda 4x8 var. Peki 8 GB RAM önerebileceğin var mı ilk etap da 2x8 alacağım bütçemi aşmak da istemiyorum. CL değer yüksek 8'lik RAM var mı acaba?..

Tek kanal RAM de takmak istemiyorum aslında. Aklımda 4x8 var. Peki 8 GB RAM önerebileceğin var mı ilk etap da 2x8 alacağım bütçemi aşmak da istemiyorum. CL değer yüksek 8'lik RAM var mı acaba?

4 kanal da DDR5 pek kararlı değil XMP EXPO açarken genelde çok hata veriyor o yüzden biraz daha ekleyip taksit ile de olsa 16x2 almak çok daha mantıklı. CL değerinin düşük olması gerek yüksek değil hocam.

4 kanal da DDR5 pek kararlı değil XMP EXPO açarken genelde çok hata veriyor o yüzden biraz daha ekleyip taksit ile de olsa 16x2 almak çok daha mantıklı. CL değerinin düşük olması gerek yüksek değil hocam.

Hmm anladım DDR5'ten pek anlamam dediğim gibi dediğin gibi 32'lik alacağız o zaman.

Fiyat performans bir RAM öneriniz var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı