Ryzen 5 2600 sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
5000-7000

Hercai

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, şu anda aşağıdaki sistem özelliklerine sahip olan bir bilgisayarım var;
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 six-Core 3.40 GHz.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: Adata XPG Gammix D10 DDR4 3200MHz CL16 - 8 GB RAM (2X)
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX580 8 GB.
PSU: 600W Power Supply (markayı hatırlamıyorum)
SSD: 2.5inch SSD 500GB.

Yukarıdaki sisteme sahip olan bilgisayarda oyunlarda performans sorunu çekiyorum. Aynı özelliklere sahip olan sadece ekran kartı MSI NVIDIA GeForce 1050 Ti 2 GB olan bilgisayarımda Knight Online oynarken 140 FPS alırken, RX580'li olan bilgisayarım 90'a görünce şükrediyorum. RX580'li olan bu bilgisayarım resmen sürekli drop yiyor. Knight oynarken oyun gereğinde combo yapmak gerekiyor ancak oyundaki FPS değerim düşük olduğu için kullandığım skilleri algılayamıyor ve oyunda bir paçavra gibi karşımdaki oyuncuya ölüyorum.

Daha önce RX580 ile Knight Online oynamamıştım ama son 1 haftadır pişman oldum. AMD Adrenalin Edition üzerinden gerekli testler yaptım. Ayarlarıyla oynadım, bilgisayarı Full performansa çektim. YouTube videoları izledim. Videolarda adrenalin Edition üzerinden ayarlar göstermişler ama nalet bir ekran kartı olduğu için ufak bir değer değiştirildiğinde ekran kartı sapıtıyor ve bilgisayarı kitliyor. Yok efendime söyleyim voltajı çok çekiyor, MHz değerini düşürmek zorunda kalıyorsun falan filan derken nefretler içerisindeyim. Bilgisayarımda alt tarafta gereksiz bir şey çalıştırmıyorum. Sadece oyun açık kalacak şekilde ilerliyorum ama nafile. Hatta sırf FPS değerim artsın diye 2560x1440 monitör yerine, 1400x900 monitöre geçiş yaptım. FPS artışını bırakın hiçbir değişiklik yok. Aynı tas, aynı hamam hesabı.

Şu anda yukarıda belirttiğim işlemci, anakart, RAM ve PSU uygun olabilecek şekilde Knight Online'da yüksek FPS değeri alabilmek için ekran kartı önerisine ihtiyacım var. Bütçem 5000-7000 TL arasında AMD olmayan, sıfır ekran kartı tercih etmek istiyorum. Ekstra olarak eğer FPS değerine bir fayda sağlayacaksa M.2 SSD'de satın alabilirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 15 sene knight oynamış biri olarak knight kadar performansı stabil olmayan bir oyun görmedim. Ekran kartınız ne kadar iyi olursa olsun FPS alakasız şekilde düşük olabiliyor. Ekran kartı kullanımlarınız ne durumda knightta?
Ryzen 5 2600 ile 2060 Super kullanmıştım. Ama %5 falan darboğaz vardı. Sonra satıp iyi soğutmalı bi 2060 almıştım. Çok güzel çalışıyordu size de 2060 öneririm temiz 2. el.

Yeni konular

Geri
Yukarı