Ryzen 5 2600 soğutucu önerisi

Cooler Master'ın fan sesinden şikayetçi olan çok fazla kişi var. Dark markasının malzeme kalitesi düşük. Önerilen Arctic Esports Duo modeli hem ses hem de performans anlamında bu söylediğiniz soğutucuların hepsini altediyor.

120mm radyatörlü soğutucuların eksisi tek bir fanın tüm sıvıyı soğututurken diğer yöntemlere göre daha yüksek RPM'de dönüp sesli çalışmasıdır.
Noctua NH-U12S SE-AM4 AMD Ryzen İşlemci Soğutucu

Bir aralar bu soğutucunun efsane olduğunu duymuştum ama performansı konusunda bir deneyimim olmadı ? Zaten eğer ki daha iyi seçenek çıkmazsa Arctis soğutucuyu almayı düşünücem.

Be
Arkadaşlar son günlerde işlemcim 85-90 derece sıcaklıklara çıkmaya başladı bunun 2 sebebi olduğunu biliyorum birincisi termal macun yenilemem gerekecek ve stok soğutucu yerine soğutucu almayı düşünüyorum bana güzel parasını hakedecek termal macun ve soğutucu önerir misiniz? 100-400 arası bir bütçem olacak. Önerilerinizi bekliyorum.
Bence sorun suğutucuda değil. Ben R5 2600 ile stok soğutucuyu 3.9GHz OC ile bile 72 derece seviyesinde kullandım.

Noctua NH-U12S SE-AM4 AMD Ryzen İşlemci Soğutucu

Bir aralar bu soğutucunun efsane olduğunu duymuştum ama performansı konusunda bir deneyimim olmadı ? Zaten eğer ki daha iyi seçenek çıkmazsa Arctis soğutucuyu almayı düşünücem.
Kaliteli ancak o fiyatı haketmeyen bir soğutucu. Geçen hafta aynı sitede fiyatı 330₺ idi.

İncelemesi:

Macun olarak Arctic soğutucunun kutusundan kaliteli bir macun olan yine Arctic markasının MX-4 macunu çıkıyor.

@mnpyzc düşük seviye sıvı soğutucu almak yerine iyi ve kaliteli bir hava soğutucu almak daha iyi olacaktır.
Benle aynı fikirde biri daha aynı düşüncedeyim düşük bütçede sıvı soğutucu yerine bu bütçede çok daha iyi kule tipi soğutucu alabilirim. O.C yapan biri değilim ve büyük ihtimalle de ömrüm boyunca yapmam bilgisayardaki tek işim Apex ve Fifa oynamak zaten o yüzden o.c ile çok bir işim yok.

Arctic Freezer 34 Esports DUO Kırmızı CPU Soğutucu Fiyatı ya bunu
Noctua NH-U12S SE-AM4 AMD Ryzen İşlemci Soğutucu yada bunu tercih etmeyi düşünüyorum.
Be

Bence sorun suğutucuda değil. Ben R5 2600 ile stok soğutucuyu 3.9GHz OC ile bile 72 derece seviyesinde kullandım.
Termal macun yeniliycem ilk olarak zaten hala sorun devam ediyorsa soğutucu değiştircem. Bir de stok soğutucu fanlarının içinde tozlar birikmiş durumda fan kanatlarından temizliyemiyorum. Onlar çıkıyor mu bilginiz var mı ?

Ayrıca ek bir bilgi daha vereyim; Noctua'da efsane olan NH-U12S modeli değil NH-D15 ve NH-D15S modelidir. Ve onlarda kullanılan NF-A15 fanıdır.

Ayrıca ek bir bilgi daha vereyim; Noctua'da efsane olan NH-U12S modeli değil NH-D15 ve NH-D15S modelidir. Ve onlarda kullanılan NF-A15 fanıdır.
Evet şu an dikkatli izlediğimde farkettim dediğinizi haklısınız kararımı Arctis soğutucudan yana kullanıcam.
Amd stok soğutucusunun fan kanatlarının içi toz dolmuş durumda bunu temizlemek için bir öneriniz var mı ne yaptıysam kanatların altını temizleyemedim. Ama çıkarmadan deniyorum çıkartmam gerekir mi ?

Son düzenleme:
Diğer arkadaşların sanırım kule tipi, bence R7 kullanıp stock fanını kullanmayan adam kovala sitelerden 150-200 liraya yakalarsın. AMD Wraith Max veya Prism bulursun çünkü ben buldum 150 liraya, Prism buldum. 0 adam hiç kullanmamış termal macunu üstünde aldım şuan boşta işlemci 35 derecedeki overcloclu kullanıyorum şu an FX6100 var düşün. Gayet karlı ve güzel RGB'li falan, 30-40 lira cebine kalır sigara parası o da, veya döner.
Evet şu an dikkatli izlediğimde farkettim dediğinizi haklısınız kararımı Arctis soğutucudan yana kullanıcam.

AMD stok soğutucusunun fan kanatlarının içi toz dolmuş durumda, bunu temizlemek için bir öneriniz var mı? Ne yaptıysam kanatların altını temizleyemedim. Ama çıkarmadan deniyorum, çıkartmam gerekir mi?
Bu arada o fanı bloktan çıkarman gerek, öbür türlü yamultursan ses yapar; balance bozarsın, çöpe gider.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer arkadaşların sanırım kule tipi bence r7 kullanıp stock fanını kullanmayan adam kovala sitelerden 150 200 liraya yakalarsın AMD Wraith Max veya Prism bulursun çünkü ben buldum 150 liraya prism buldum 0 adam hiç kullanmamış termal macunu üstünde aldım şuan boşta işlemci 35 derecede ki overcloclu kullanıyorum şuan fx6100 var düşün gayet karlı ve güzel rgbli filan 30 40 lira cebine kalır sigara parası oda veya döner :*

Bu arada o fanı blocktan çıkarman gerek öbür türlü yamultursan ses yapar balance bozarsın çöpe gider
Denemedim zaten fanı blocktanda çıkaramadım ama :D

Denemedim zaten fanı blocktanda çıkaramadım ama :D
Kanka çok komplike bir soğutucu değil ya, büyük ihtimal Wraith Stealth vardır sende, 2600 stock fanı o diye biliyorum. Tırnakları vardır herhalde kanka, sağ solda onları kırmadan hafif kaldırsan, biraz da güç uygula otomatik atar herhalde. Şimdiye kadar elime geçmedi bilmiyorum, belki vidaları vardır birkaç dakikanı ayırıp bak etrafına bulursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı