Ryzen 5 2600 stres testi sonuçları

Azygos1

Hectopat
Aida64 ile yapmış olduğum 10 dakikalık stres testi sonuçları aşağıdaki gibidir. Bilgisayar kasam cooler master masterbox lite 5 olmakla beraber öndeki panel açık bir şekilde bu testi yaptım. Ani yükselmelerle 85 90 en sonunda 93 dereceyi gördü. Oyunlarda(Apex , Division 2) ön panel açıkken 60-65 derecelerde CPU sıcaklığı olurken bu sonuç beni şaşırttı. Stok soğutucumu değiştirmek istiyorum 600TL bütçem var ne önerirsiniz ve bu test sonuçlarına göre ne yapmam gerekir? Öndeki paneli modifiye edeceğim için kasayı değiştirmeyi düşünmüyorum.
image.jpg

2600x sahibiyim ve kasamda masterbox lite 5 idi. Lanet bir kasa aldığıma bin pişman oldum. 2 gün önce cooler master mb511 rgb kasasına geçtim soğutucu olarak ml240l rgb sıvı soğutucu taktım. Yeni parçalara geçmeden önce stress testinde aynı sıcaklıklara ulaşıyordum hatta kasa ön kapağı kapalı iken 105 dereceyi görmüşlüğüm var. Şuan stress testinde 65 derece oluyor. Tavsiyem sıvı soğutucu. Ama o kasaya olmuyor. Tavsiyem o bütçe ile şimdilik mb511 kasasına geçiş yapman. Daha sonra bütçe olduğunda sıvı soğutucu alırsın

2600x sahibiyim ve kasamda masterbox lite 5 idi. Lanet bir kasa aldığıma bin pişman oldum. 2 gün önce cooler master mb511 rgb kasasına geçtim soğutucu olarak ml240l rgb sıvı soğutucu taktım. Yeni parçalara geçmeden önce stress testinde aynı sıcaklıklara ulaşıyordum hatta kasa ön kapağı kapalı iken 105 dereceyi görmüşlüğüm var. Şuan stress testinde 65 derece oluyor. Tavsiyem sıvı soğutucu. Ama o kasaya olmuyor. Tavsiyem o bütçe ile şimdilik mb511 kasasına geçiş yapman. Daha sonra bütçe olduğunda sıvı soğutucu alırsın
Şuan kullandığım PSU kasayla birlikte geldi mb511 rgb kasaya uyumlu olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı