Ryzen 5 2600 Stres Testinde 3.20 GHz üstüne Çıkmıyor

Mehdi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Recep Ağabeyin Ryzen işlemcilerde voltaj ayarı rehberini izlemiştim. AIDA programı ile 10 dk CPU stres testi yaptığımda işlemcim maks 78 dereceyi görmüştü. PC yeni topladım, bana fazla gibi geldiği için BIOS'tan becerebildim mi bilmiyorum ama işlemci voltajını manuel ayara çekip 1.13000 yapıyorum ama nedense o kendisi 1.25000'e çekiyor. Neyse olsun dedim yaptım. Stres testinde tekrar sıcaklık değerlerine bakayım dedim fakat hala sıcaklık değerleri aynı idi. Ayrıca Ryzen 5 2600 maks 3.9 GHz değil miydi? Ben 3.32'yi gectiğini göremedim yük altında. Stres testini kapatınca otomatik geziyor GHz değeri 3.60, 3.70, 3.40 civarı. Her şeyi eski ayara aldım ama yine aynı ben mi olayı yanlış kavradım bilmiyorum.

bios.jpg
cpu.jpg

Güncel.
Hala günceldir.

Son düzenleme:
Kullandığın programın aptallığı olabilir. Cinebench r20 ile dene birde. Hem güncel hemde güvenilir.
Bios güncellemesi varsa yap, yoksa bios'u komple sıfırla. Şunuda söyleyeyim sıfır aldığınız parçalara işkence çektirmeyi bırakın artık. Oyunlarda sorun çıkarmıyorsa fazla kurcalamayın. Ha, sıcaklık hoşuna gitmezse alırsın bir tane sıvı soğutma, serin serin takılırsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı