Ryzen 5 2600 ve GTX 1050 Ti Sistem Yükseltme

Jilet

Hectopat
Yer
Niğde / Merkez
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anki sistem özelliklerim:
Anakart: ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 AM4
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran Kartı: ASUS STRIX NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB OC 128Bit
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws V 2400MHz
Harddisk: WD Blue 1TB 7200RPM
SSD: Yok
Kasa: Cooler Master Masterbox Lite 5 500W

Performansı ne kadar iyi sağlar sistemim nasıl yorumlar mısınız neyi değiştirebilirim?

Eklemek istediğim sistem bileşenleri;
Samsung 250GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3500 MB / Yazma Hızı 2300 MB
G.Skill 8 GB (2x8GB) Trident Z RGB LED DDR4 3200MHz CL16 1.35V Single şu anki RAM'i satmayı düşünüyorum.

Evet arkadaşlar şu an yorumlayabilir misiniz sistemim nasıl yeni bileşenlerle nasıl olur sizin önerileriniz nedir?

Bir diğer husus arkadaşımda GTX 970 EVGA OC Edition ekran kartı var Forza Horizon 4 Ultra ayaralarda çok stabil oynuyor.
Ben ise Yüksek ayarlarda çok nadir takılmalarla oynuyorum RAM'ı arttırırsam toparlanırmı bilgisayar kendine gelir mi?
Ya da performansı çok üst şekilde arttırmak istiyorsam ne yapmalıyım? Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 970 almak bana göre pek mantıklı değil. Onun yerine RX 590 önerebilirim. RAM yükseltmen iyi olur artık 8 GB RAM pek yeterli kalmıyor.

RAM ler şu sıralar çok ucuz iken direk aradan çıkarmanızı tavsiye ederim. Dual kit CL16 16GB RAM şuan 400TL civarı bulunabiliyor. Diğer husus ise SSD ben Adata SU800 512GB terchi ettim lakin şuan piyasada yok SSD almazsan olmaz önceliğini bu ikisine ver o ekran kartı bir müddet idare eder seni.

Ekran kartı olarak ise en düşük RX590 almanızı tavsiye ederim 1300TL kadar düştü fiyatı. Eğer bütçeniz daha fazlaysa GTX1660ti veya RTX2060 alınabilir. AMD GPU larda Wattman hatası olabiliyor önermiyorum.

M.2 SSD ve RAM'i eklediğinizde sistem toparlanmış olucaktır sadece ekran kartı kalıcak mevcut ekran kartınız artık eskidi yeterli performans vermicektir ekran kartındada bi yükseltme yaparsanız sisteminiz gayet yeterli ve güçlü bir sistem olucaktır.
Bütçenizi söylerseniz ekran kartında öneride bulunabiliriz

M.2 SSD ve RAM'i eklediğinizde sistem toparlanmış olucaktır sadece ekran kartı kalıcak mevcut ekran kartınız artık eskidi yeterli performans vermicektir ekran kartındada bi yükseltme yaparsanız sisteminiz gayet yeterli ve güçlü bir sistem olucaktır.
Bütçenizi söylerseniz ekran kartında öneride bulunabiliriz
ya şimdi değilde zaten ileride maksadım yaklaşık şöyle 2 - 3 yıl sonra asususn rtx 2060ını yada 2080ini almayı planlıyorum.
RAM ile idare ederim dersen şu an GIGABYTE RX 590 1300 TL
ben pek girmek istemiyorum amdnın ekran kartına ya :/
RAM ler şu sıralar çok ucuz iken direk aradan çıkarmanızı tavsiye ederim. Dual kit CL16 16GB RAM şuan 400TL civarı bulunabiliyor. Diğer husus ise SSD ben Adata SU800 512GB terchi ettim lakin şuan piyasada yok SSD almazsan olmaz önceliğini bu ikisine ver o ekran kartı bir müddet idare eder seni.

Ekran kartı olarak ise en düşük RX590 almanızı tavsiye ederim 1300TL kadar düştü fiyatı. Eğer bütçeniz daha fazlaysa GTX1660ti veya RTX2060 alınabilir. AMD GPU larda Wattman hatası olabiliyor önermiyorum.
katılıyorum amd işlemcide çağ açıp çağ kapattı lakin ekran kartında henüz o seviyede değil o seviyeye geldiğine inandığımda hiç şaşmadan amdye dönücem ama şuanda nvidia der susarım.

ya şimdi değilde zaten ileride maksadım yaklaşık şöyle 2 - 3 yıl sonra asususn rtx 2060ını yada 2080ini almayı planlıyorum.

ben pek girmek istemiyorum amdnın ekran kartına ya :/
2-3 sene sonra RTX 2060 almak yanlış olur suan için iyi bi ekran kartı ama 2-3 yıl ilerisinde ki teknolojinin altında kalıcagını düşünüyorum şuanki GTX 1660 değerinde bi kart olucaktır 2-3 sene sonra

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı