Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 Tabanlı Sistem Toplama

I Laise Pour Toi

Hectopat
Daha fazla  
Elimde şu an GTX 1050 modeli bulunuyor ama ileride RTX 2060 çıkarsa onu alacağım yani idareten GTX 1050 kullanacağım.

GTX 1050 bu sisteme sorunsuz olur değil mi?
Aldığım parçalarda orantısızlık veya saçmalık var mı?
Herhangi bir parçayı değiştirmeli miyim?

Kasa; COOLER MASTER MASTERBOX MB520 MidT ATX 3x120mm KIRMIZI LED FANLI KASA - Vatan Bilgisayar
İşlemci; AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci | ITOPYA
Ram; CORSAIR 16GB(2X8GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah Vengeance RGB Pro Dual Kit Ram | ITOPYA
SSD; ADATA 256GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD (2100MB Okuma / 1200MB Yazma) | ITOPYA
Anakart; MSI B450 TOMAHAWK AMD B450 Soket AM4 DDR4 3466MHz (A-XMPOC MODE) HDMI DVI Anakart | ITOPYA
PSU; Cooler Master MasterWatt Lite 700W 80 Plus Aktif PFC 120mm Fanlı PSU | ITOPYA

Son olarak merak ettiğim bir şey daha var, Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA 'dan sistem topladığımız'da taksit yapılıyor mu tek tek alırsan yapılıyor ama toplu alırsak oluyor mu?

700W güç kaynağına ihtiyacınız var mı?

FSP Hydro 600W 80+ daha mantıklı olabilir.

GTX 1050 bu sisteme sorunsuz olur değil mi?
Evet, sıkıntı olmaz.
Aldığım parçalarda orantısızlık veya saçmalık var mı?
Genel hatlarıyla dengeli duruyor. Bir sorun göremedim. Ancak daha iyi bir kasa ve PSU seçimi yapılabilirdi. Zira sizin seçmiş olduğunuz kasanın ön paneli neredeyse tamamen kapalı. Bu hava sirkulasyonu konusunda büyük bir eksi. Güç kaynağının ise ses sorunlarından muzdarip olan birçok kişi görmüştüm. Siz de muzdarip olmayın.
Herhangi bir parçayı değiştirmeli miyim?
Kasayı bununla, PSU'yu da bununla değiştirirseniz daha iyi olur.
Son olarak merak ettiğim bir şey daha var, Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA 'dan sistem topladığımız'da taksit yapılıyor mu? Tek tek alırsam yapılıyor ama toplu alırsak oluyor mu?
Olacağını düşünüyorum. Mağazaya sorun.

Evet, sıkıntı olmaz.

Genel hatlarıyla dengeli duruyor. Bir sorun göremedim. Ancak daha iyi bir kasa ve PSU seçimi yapılabilirdi. Zira sizin seçmiş olduğunuz kasanın ön paneli neredeyse tamamen kapalı. Bu hava sirkulasyonu konusunda büyük bir eksi. Güç kaynağının ise ses sorunlarından muzdarip olan birçok kişi görmüştüm. Siz de muzdarip olmayın.

Kasayı bununla, PSU'yu da bununla değiştirirseniz daha iyi olur.

Olacağını düşünüyorum. Mağazaya sorun.
Çok teşekkür ederim değerlendireceğim, saol :).

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı