Ryzen 5 2600 ve RX 480 Darboğaz Yapar mı?

Ryder718

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ASUS RX 480 8 GB OC Edition ekran kartım var ve AMD A8 7650K işlemcim var. Bottleneck Calculator - PC Builds adlı siteden baktığımda Ryzen 5 2600 %30 oranında ekran kartıma darboğaz yapmakta. Sizce gerçekten darboğaz yapar mı eğer yaparsa Ryzen 5 1400 almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 2600 o karta darboğaz yapmaz ama şu an kullandığınız işlemci çok ciddi darboğaz yapar. Ayrıca R5 1400, R5 2600'den daha zayıf bir işlemci.

Bir hayli karışık yazmışsınız durumu. O darboğaz hesaplayan siteleri falan bırakın ve yapmak istediğiniz yükseltme ile bütçenizi belirtin bence.

Ryzen 5 2600 o karta darboğaz yapmaz ama şu an kullandığınız işlemci çok ciddi darboğaz yapar. Ayrıca R5 1400, R5 2600'den daha zayıf bir işlemci.

Bir hayli karışık yazmışsınız durumu. O darboğaz hesaplayan siteleri falan bırakın ve yapmak istediğiniz yükseltme ile bütçenizi belirtin bence.
Yahu rx 590 ile süper ikili olan işlemci rx 480 e nasıl darboğaz yapsın. Alıp veremediği birşey mi var. Şakşakçı siteleri boşverin.

Ne demek istediniz anlamadım ama galiba bir şeyleri yanlış okudunuz veya anladınız. Veya yanlış alıntıladınız. @Küçükpazarlı

A8 7650K kendine zor yeten bir işlemci artık, RX 480 ile başa çıkamaz. 🙃🤦‍♂️ @Supangela
Sende belirtmişsin o siteler yalan. Bende onu dedim arkadaş sitede ryzen 2600 ün rx 480 e darboğaz yaptığını öne sürmüş bende yalanladım rx 590 a yapmayan 480 e neden yapsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı