Ryzen 5 2600 ve RX 570 kilitlenme problemi

Aynı şeyleri ben de söyledim ama "Biz sadece benchmarklara bakarız... " gibisinden bir cevap aldım. THH'ye başvurduktan sonra sonuçlanana kadar bir kez daha garantiye gönderip sizinki gibi oyun testlerine sokmalarını istesem ve videoları, fotoğrafları göndersem; eğer ürünü iade alırlarsa THH başvurumu iptal edebiliyor muyum? Yoksa hiç servisle uğraşmadan direk sonucu mu beklemeliyim?
Kesinlikle oyun oynarken video çek hatta şöyle yap. Önce kendi bilgisayarında çek, oyuna girmeden önce bilgisayarıyım özelliklerini göster videoda oyuna başla donunca bitir. Bir video daha çek oda arkadaşının sağlam bilgisayarına bu ekran kartını takarken ve özellikleri göster onda da aynu hatayı verince bırak ve usb kayıt et gönder. Dediğim gibi oyunlarda test etmedikleri sürece bulamayacaklar arızayı ve o ekran kartı kesin arızalı. Hatta reset atınca bak minidump sende de olusacak mi oluşursa onunda çıktısını al yolla yolladıklarını da ayrı bir video çek gene bir şey derlerse bu sefer 2. kanit ile THH'ne başvurursun.

Kesinlikle oyun oynarken video çek hatta şöyle yap. Önce kendi bilgisayarında çek, oyuna girmeden önce bilgisayarıyım özelliklerini göster videoda oyuna başla donunca bitir. Bir video daha çek oda arkadaşının sağlam bilgisayarına bu ekran kartını takarken ve özellikleri göster onda da aynu hatayı verince bırak ve usb kayıt et gönder. Dediğim gibi oyunlarda test etmedikleri sürece bulamayacaklar arızayı ve o ekran kartı kesin arızalı. Hatta reset atınca bak minidump sende de olusacak mi oluşursa onunda çıktısını al yolla yolladıklarını da ayrı bir video çek gene bir şey derlerse bu sefer 2. kanit ile THH'ne başvurursun.
Minidump oluşuyor ama nasıl açacağımı ve arıza kodunu bulacağımı bilmiyorum. Kartın faturasında 7 Ağustos yazıyor. Şimdi tekrar garantiye gönderirsem en az 2 hafta gelmeyecek. Geldiğinde ise 3 ay dolmuş olacak. Tüketici Haklarında sanırım elektronik ürünlerde ilk 3 ay içinde açığa çıkan sorunlar, kullanıcı hatası olarak kabul edilmiyor diye biliyorum. Birde bu THH'nin sanırım anlaşmalı olduğu teknik servisler var. Yani kartı çağırırlar ise yine bir teknik servise gidip benchmark testi yapılıp, kart hatasız kabul edilme gibi bir olasılık var mı? Yani ben sorunumu oyunlarda ve boşta dahi yaşadığımı belirteceğim. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.

Minidump oluşuyor ama nasıl açacağımı ve arıza kodunu bulacağımı bilmiyorum. Kartın faturasında 7 Ağustos yazıyor. Şimdi tekrar garantiye gönderirsem en az 2 hafta gelmeyecek. Geldiğinde ise 3 ay dolmuş olacak. Tüketici Haklarında sanırım elektronik ürünlerde ilk 3 ay içinde açığa çıkan sorunlar, kullanıcı hatası olarak kabul edilmiyor diye biliyorum. Birde bu THH'nin sanırım anlaşmalı olduğu teknik servisler var. Yani kartı çağırırlar ise yine bir teknik servise gidip benchmark testi yapılıp, kart hatasız kabul edilme gibi bir olasılık var mı? Yani ben sorunumu oyunlarda ve boşta dahi yaşadığımı belirteceğim. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.
Blue screen view ile bakabilirsin ya da buraya direk at.

Benim kartta da başta çizgiler çıktı sonra ciddi performans düşüşü daha sonra ekran bildiğin yeşil oldu. Servis arızayı 3 günde halledip bana ulaştırmıştı fakat 1 yıl oldu tekrar aynı çizgiler beliriyor demek istediğim kartı iade veya değişime ısrar edin muhtemelen kart fabrikadan arızalı. Yoracak sizi.

Selamlar. Bende R5 2600 ve sapphire RX 590 serisi kullanıyorum. PUBG'de yaşadığınız aynı sorun bende de mevcuttu. Ancak sizin ki kadar dııır sesi çok uzun gelmiyor ve anlık takılmalardan sonra düzeliyordu. (30 saniye boyunca anlık donma) Yapmadığım test kalmadı. Fu mark ile kartı 20 dakika boyunca stress testi yapıyorum herhangi bir donma, kasma veya resetleme olmuyor. (Sıcaklık en yüksek 73 derece oluyordu.) Memtest ile bellekleri test ettim, onlarda sorunsuz çıktı. Ancak ne hikmet ise oyuna girdiğinde donmalar yaşıyorum. Birde bilgisayar ilk açıldığında bazen direkt donup restart atabiliyor. Sorunu net olarak çözmüş değişim bende. Garantiye yollayıp haftalardır uğraşmak ta istemiyorum. Ancak 2 gün önce kartı söktüm ve üzerinde dual bios olduğu için silent moda çektim. Kart 2 gündür donma vs yapmadı. Acaba driver kaynaklı mı donanım kaynaklı mı hala emin değilim. Konuyu takibe alıyorum, ankara da yaşayıp bu sorunu yaşayan varsa buluşalım, sistem parçalarını değiştirip test edelim. Sistemim;

R5 2600
RX 590
Samsung 970 Evo 250GB
Gıgabyte Aorus B450M
Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 CMK8GX4M1D3000C16 x2
Fsp Hyro 700W

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı