Ryzen 5 2600 ve RX 570 sistem boştayken donuyor

Ergeon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sorunum şu: Sistemim saçma bir şekilde bazen masaüstünde boştayken, bazen oyundayken donup kalıyor. Ne mouseui ne de klavyeyi kullanamıyorum. Ortalama 3 saniye sonra ekranımdan görüntü gidiyor ve siyah ekran oluyor. Bilgisayarı reset atmadığım sürece de düzelmiyor. Sebebi ne olabilir? Ne yapmamı önerirsiniz? Dediğim gibi, sürekli olan bir şey değil, arada sırada neye göre o şekilde oluyor, bilmiyorum. Sistemimi aşağıya yazıyorum.
ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB DDR4 RAM (3000MHz) ASUS TUF B450 PLUS GAMING Thermaltake 600W 80+ PSU
Samsung 970 EVO Plus 500GB m2.SSD - Toshiba OCZ TR200 240GB SATA SSD - ek olarak da Xigmatek 3 adet RGB fan
@Recep Baltaş @Ali Güngör Lütfen yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleme:
Radeon yazılımından kaynaklandığını düşündüğüm ve ekran kartımı NVIDIA ile güncellediğimde bir kez bile yaşamadığım bir sorun. Bu sorunu yaşayanların sayısı çok fazla ve ben de RX 590 kullanırken en az 20 defa bu sorunla karşılaştım.

SSD’den dolayı olabilir TR200 modelleri kronik sorunlu.
Windows'um m2 ssd ye kurulu yine de olabilir mi?
İşlemci veya RAM anlık %100 oluyor büyük ihtimalle. Bunun sonucu Windows crash yiyor, arkadaşta oluyor du birkaç ay önce. RAM'leri değiştirmek zorunda kaldı.
Recep BALTAŞ'ın windowsun ayarlarından bozuk ram test videosuna baktım ve uyguladım. Herhangi bir sorun veya sıkıntı gözükmüyordu.
Radeon yazılımından kaynaklandığını düşündüğüm ve ekran kartımı NVIDIA ile güncellediğimde bir kez bile yaşamadığım bir sorun. Bu sorunu yaşayanların sayısı çok fazla ve ben de RX 590 kullanırken en az 20 defa bu sorunla karşılaştım.
Bilemedim ki arkadaşta RX590 var o hiç yaşamamış galiba.

Windows'um M.2 SSD'ye kurulu yine de olabilir mi?

Recep Baltaş'ın Windows'un ayarlarından bozuk RAM test videosuna baktım ve uyguladım. Herhangi bir sorun veya sıkıntı gözükmüyordu.

Bilemedim ki arkadaşta RX590 var o hiç yaşamamış galiba.

Toshiba'ya kurulu değilse onla alakalı değil demektir. Yukarıda arkadaşın dediği gibi NVIDIA ile güncelle. Sorun devam ederse RAM GPU ve CPU kullanımlarını takip et. Windows'u yeniden kurmayı da deneyebilirsin.

Toshiba'ya kurulu değilse onla alakalı değil demektir. Yukarıda arkadaşın dediği gibi NVIDIA ile güncelle. Sorun devam ederse RAM GPU ve CPU kullanımlarını takip et. Windows'u yeniden kurmayı da deneyebilirsin.
AMD ekran kartı kullanıyorum ve son sürümde kullanıyorum. Takip edemiyorum çünkü dediğim gibi bazen hiç olmuyor bazen masaüstünde bile aniden donup kalıyor dediğim sıkıntılar meydana geliyor.

Bios üzerinden ram frekanslarını 2933 mhz olarak ayarla sorunun düzeleceğini düşünüyorum.
Deneyeyim bakalım. Bir şey sormak istiyorum OCCT ile PSU testi yaptığımda crashed deyip devam etmiyor. Sebebi nedir ? Hatamın PSU dan kaynaklı olduğunu mu gösteriyor acaba? Resim olarak yükledim bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-27_004450.png
    resim_2021-05-27_004450.png
    43,2 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı