Ryzen 5 2600 ve RX 570 sistem CS:GO FPS düşme sorunu

• Ryzen 5 2600
  • ASUS STRIX RX 570 4 GB
  • ASUS Prime B450M-K
  • Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz RAM
  • Samsung 970 Evo 500 GB SSD

Sistemim bu şekilde.
Normalde CS:GO'da 150-180 FPS civarındayken 70-100 FPS'lere düşmeye başladı. Sürekli FPS düşmesi oluyor oyunlarda. Yüksek grafiklerdeydi düşüğe aldım yine aynı FPS düşmesi yaşıyorum. Sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Ryzen 5 2600
  • ASUS STRIX RX 570 4 GB
  • ASUS Prime B450M-K
  • Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz RAM
  • Samsung 970 Evo 500 GB SSD

Sistemim bu şekilde.
Normalde CS:GO'da 150-180 FPS civarındayken 70-100 FPS'lere düşmeye başladı. Sürekli FPS düşmesi oluyor oyunlarda. Yüksek grafiklerdeydi düşüğe aldım yine aynı FPS düşmesi yaşıyorum. Sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim.
Iki sebebi yazayım karşı çıkanlar olacak ama ilk sebeb oyun, optimizasyonu bana göre rezalet diger sebebi ise RAM tek kanal yerine Ryzen işlemcilerde çift kanal RAM kullanmak daha mantıklı.

Iki sebebi yazayım karşı çıkanlar olacak ama ilk sebeb oyun, optimizasyonu bana göre rezalet diger sebebi ise RAM tek kanal yerine Ryzen işlemcilerde çift kanal RAM kullanmak daha mantıklı.
Dediğiniz doğru dual channel önemli diyorlar net şekilde testleride var internette fakat aradaş ilk başlarda alyormuş zaten 150-180fps eğer dual channel ile ilgili olsa en başından alamazdı bence

Dediğiniz doğru dual channel önemli diyorlar net şekilde testleride var internette fakat aradaş ilk başlarda alyormuş zaten 150-180fps eğer dual channel ile ilgili olsa en başından alamazdı bence
DDU ile driveri kaldırıp, WHQL olan önerilen driveri ve Windows'un son sürümünü yükleyip bakarsa eski FPS değerlerine dönebilir. Şahsen şöyle deyim ben CS'yi kaldırdım direk.

Tek csde de değil fortnite destansıda 80 fps alıyorken şimdi yüksekte 60-70 fps alıyorum. Daha önceki yaptığım gpu testlerinde daha yüksek değerler alıyordu. OpenGL testinde yaklaşık 1 ay önce 2000 değerini almış bugün 1300. Ekran kartı ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. Yine de size de sormak istedim.
awd.PNG

Tek csde de değil fortnite destansıda 80 fps alıyorken şimdi yüksekte 60-70 fps alıyorum. Daha önceki yaptığım gpu testlerinde daha yüksek değerler alıyordu. OpenGL testinde yaklaşık 1 ay önce 2000 değerini almış bugün 1300. Ekran kartı ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. Yine de size de sormak istedim.Eki Görüntüle 460332
DDU ile driverlarini kaldır. AMD'nin kaldırma aracı var onuda kullanabilirsin. 19.9.2 WHQL sürüm olması lazım onu yükleyip bir dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı