Ryzen 5 2600 ve RX 580/590 sistem toplama

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi Ryzen 5 2600 işlemcili, güncel oyunları yüksek performans ve yüksek kalitede dengeli bir şekilde çalıştırabilecek. Aynı zamanda yayın yapmaya başladığımda da beni yarı yolda bırakmayacak bir sistem toplamak istiyorum. Bütçemdeki maksimum noktamı 6000 TL civarına çekebilirim. Kendi çapımda çok da bilinçli olmadan çeşitli sitelerden parçalar bularak bir sistem oluşturmaya çalıştım. Şimdi aşağıya da bu parçaların linklerini koyuyorum. Lütfen siz de yorumlarınızı yaparak beni aydınlatın. Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

2X8 16 GB en az 3000 MHz RAM ve AMD RX 580 8 GB ya da AMD RX 590 ekran kartlarından birini sistemime eklemeyi düşündüm.

Sizler ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
5740TL

25,242.jpg

Böyle bir şey olur. :)
2600X yapın derim.

150 200 civarı sanıyorum.

Anladım, 2600X tercih edilebilirim o zaman. Peki anakart Ryzen 2000 serisi işlemciler hazır bir anakart mı? Yani BIOS güncellemesi gerektirmeden kullanılabilir mi?
Anladım, 2600X tercih edilebilirim o zaman. Peki anakart Ryzen 2000 serisi işlemciler hazır bir anakart mı? Yani BIOS güncellemesi gerektirmeden kullanılabilir mi?

Güncel BIOS varmış bu anakartta, ufak bir araştırma sorması öğrendim. Yani Ryzen 2000 serisi işlemciler için tak-çalıştıra uygun.

Son düzenleme:
Nerdeyse fiyatı aynı, ve senin eklediğin giriş seviyesi bir anakart. Özellik olarak benim eklediğim çok iyi. Ayrıca görünüşüde belli ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı