Ryzen 5 2600 ve RX 580 Sistem CS:GO Darboğaz Sorunu

Necati Billor

Decapat
Yer
İzmir,Turkey
Daha fazla  
Öncelikle merhaba sistemim yeni ve Ryzen 5 2600 ve RX580 kullanıyorum. CS:GO'da en yüksek ayarlarda FPS 200-300 arası, en düşüğe aldığımda da aynı seyrediyor ve GPU ile CPU kullanımı neredeyse aynı. Bir sorun var mı yoksa normal mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Çözünürlüğü fazla değiştirip kas hafızanızı bozmayın, işlemcinizin oyunda verebileceği performans o kadar.
Fps arttırma kodlarını girin;
Mat_queue_mode 2
Fps_max 0
Fps_max_menu 0
R_dymamic 0
R_eye kodu ile başlayan herşey 0 olacak.
Oyunun başlatma seçeneklerine ise;
"-threads x" işlemciniz kaç çekirdekli ise x yerine o sayıyı yazın.
"-high" bu kod oyunu yüksek öncelikte başlatır arka planda kullandığınız programlara bağlı yüksek ölçüde fps artışı sağlar.
"+cl_forcepreload 1" bu kodu oynayacağımız mapin seslerini yapılarını önceden yükler, oyuna 5-10 saniye geç bağlansanız bile fps dalgalanmaları olmaz, drop yaşamazsınız.
Aklıma bunlar geliyor ama bunlar yetmezse devamı var. :D

Herhangi bir sorun yok csgo işlemci odaklı bir oyun olduğu için değerler öyle isterseniz ekran görüntüsü atıp daha detaylı bakabiliriz.
Şuan evde değilim eve gectigimde buraya yollayacağım.Anlamadığım nokta en yüksek ayarlarda ve en düşük ayarlarda fps neden aynı? Bide monitör yok şuanlık televizyona bağlı oynuyorum onunda etkisi var mıdır? MSİ Afterburner fan profilini kendim ayarladım auto da değil autoya alsam değişiklik olurmu sorularımı yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum.

Şuan evde değilim eve gectigimde buraya yollayacağım.Anlamadığım nokta en yüksek ayarlarda ve en düşük ayarlarda fps neden aynı? Bide monitör yok şuanlık televizyona bağlı oynuyorum onunda etkisi var mıdır? MSİ Afterburner fan profilini kendim ayarladım auto da değil autoya alsam değişiklik olurmu sorularımı yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum.
Monitör ile bir ilgisi yok o yönden kafanız rahat olsun sisteminizde bir problem yok emin olun alabilecek en iyi değeri alıyorsunuz. Eve geçince detaylı yardımcı olmak isterim.

Monitör ile bir ilgisi yok o yönden kafanız rahat olsun sisteminizde bir problem yok emin olun alabilecek en iyi değeri alıyorsunuz. Eve geçince detaylı yardımcı olmak isterim.
İlginize teşekkür ederim.Kafamda ki tek soru işareti low ve high ayarlarda FPS'in aynı olması onun harici zaten buraya fotoğraf yollayacağım o zaman bakarız.

Geri
Yukarı