Ryzen 5 2600 ve RX 580 sistemde her grafik ayarlarında aynı FPS problemi

tanerrhsrv

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı geçtiğimiz aylarda aldım, düşük ve yüksek fark etmeksizin aynı FPS değerini alıyorum. Sistemi kendim sıfırdan topladım.

Sistem özellikleri:

AMD Ryzen R5 2600 (stok soğutucu bulunmakta)
Gigabyte B450M S2H.
Corsair Vengeance 8 GB DDR4 3000MHz (tek slot)
Gigabyte RX 580 Gaming 8G mı (rev. 1.0/1.1)
Toshiba OCZ 480GB TR200 serisi SATA 3.0 SSD (okuma 555MB / yazma 540 MB)
Powerboost VK-C013B 500W RGB USB 3.0 matx/atx mid Tower kasa.
Win 10 64-Bit.

Dahili bir PSU kullanmamaktayım sistem yukarıda olduğu gibidir.

Ekran kartının ayarlarından kare hızında bir sınırlama olup olmadığını kontrol et. AMD denetim masası tarzı bir şey olması lazım.
Oyunlarda V-Sync veya AMD ayarlarında (var mı bilmiyorum fakat söyleyeyim) FPS sabitleme gibi bir şey açık mı?
Ekran kartı menüsünde ve oyunlarda herhangi bir sınırlama veya V-Sync olayı yok.

Hangi oyunlarda fps farkı oluşmuyor? Ayrıca o PSU hiç güven verici değil. RX 580 zaten yüksek güç tüketen bir parça. Sorun PSU kaynaklı olabilir. Powerboost, everest, frisby gibi markaları önermeme sebebimiz kalitesiz olmaları.

Hangi oyunlarda fps farkı oluşmuyor? Ayrıca o PSU hiç güven verici değil. RX 580 zaten yüksek güç tüketen bir parça. Sorun PSU kaynaklı olabilir. Powerboost, everest, frisby gibi markaları önermeme sebebimiz kalitesiz olmaları.
Tüm oyunlarda yüksek ve düşük ayarlarda aynı bende problemin PSU'dan kaynaklandığını tahmin ediyorum. Ekran kartını yüksek tutabilmek için kasadan kısmıştım. Bazı kişiler problemi eski sürümleri yükleyerek çözdüğünü söylüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı