Ryzen 5 2600 ve RX 590 sisteme 600W PSU yeter mi?

Aşağıda gördüğünüz sistemi aldım parça eksik olduğu için kargo bekleyeceğim 600w 80 Plus Xigmatek X Calibre PSU var. Vatan'da minumum 700W dendi, ben bir garipsedim. 700W hani RTX 2080 Ti'a bile neredeyse fazlayken RX 590'a neden yetmesin?

• RX 590
  • Ryzen 5 2600
  • Gigabyte B450M S2H
  • 8 GB 3000 MHz RAM
  • 120 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • Xigmatek Hawtorn kasa (toplam ek fanlarla beraber 6 fanı var)
  • Xigmatek X Calibre 600W 80 Plus PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
500W kaliteli bir PSU da yeterli. 600W fazlasıyla yeterli. Satılmayan ürünü satmak için uğraşıyorlar ya da bilgisi yetersiz.

Yeterlidir, Xigmatek ortalama bir markadır ve genellikle malları kaliteli. Alırsanız da sorun çıkmaz o sistem o kadar ahım şahım bir güç harcamaz. Şahsi önerim indirimi bekleyip Cooler Master gibi daha iyi güç çıkışı veren markalara yönelmeniz 700W ürünler 400₺ gibi fiyatlara düşebiliyor.
+
Önermemelerinin nedeni şu olabilir; ben PSU ararken o markanın PSU ları örneğin 600W yazmasına rağmen 12V çıkışından 500W ve ya ona yaklaşık bir değer verebiliyordu yani çıkış gücünü biraz fazla düşürüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı