Ryzen 5 2600 ve RX 590'a VS450 PSU yeterli olur mu?

XintrA

Hectopat
Yer
Nederland/Amsterdam
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Yakında sistemimi tamamen değiştirmek fikrindeyim. İsterseniz soruma geçelim.
Şimdi eski parçalarım şunlar:
  • - Ekran Kartı: MSI GTX1050 Tİ 4G Gaming X
  • - İşlemci: Ryzen 3 2200G
  • - RAM: Gskill RipjawsV 4x2 Dual kit 2800MHz
  • - Anakart: MSİ B350M PRO-VDH
  • - HDD: WD 1TB 7200RPM
  • - SSD: CORSAİR LE200 120GB
  • - PSU: Corsair VS450 80+
  • - Kasa: Corsair Carbide SPEC-4 Orta Boy

Ekleyeceğim parçalar şunlar:
  • - Ekran Kartı: Sapphire Nitro+ RX 590 8GB
  • - İşlemci: Ryzen 5 2600 veya Ryzen 5 2600x
NOT: Diğer parçalar aynı.
Öncelikle bu sistem uyumlu olur mu? Yani darboğaz vs. olur mu? PSU yeterli gelir mi?
Yeterli değil ise hangi PSU yu almalıyım? Cevaplarınızı bekliyorum.
NOT: PSU için maksimum bütçem 300TL.
Ben bir tane örnek buldum.
Sizin de önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygun fiyat olarak bu güzel PSU'dur Fiyatına göre gayet iyidir, Orta segmente yakındır.

Uygun fiyat olarak bu güzel PSU'dur Fiyatına göre gayet iyidir, Orta segmente yakındır.
Saolun hocam baktım ürüne beğendim fiyatı da gayet yerinde büyük bşr ihtimalle alacağım.Yanlız hocam benim VS450 nasıldır ? Yeter mi ? Boş yere masraf etmemek için soruyorum ? Birde RX 590 değilde RX 580 alma gibi bir durumum var.RX 580'i rahat götürebilir mi ?

Saolun hocam baktım ürüne beğendim fiyatı da gayet yerinde büyük bşr ihtimalle alacağım.Yanlız hocam benim VS450 nasıldır ? Yeter mi ? Boş yere masraf etmemek için soruyorum ? Birde RX 590 değilde RX 580 alma gibi bir durumum var.RX 580'i rahat götürebilir mi ?
Ucu ucuna yeter ama sorun çıkarır, Bilgisayarın kapanması gibi sorunlar kısa devre bile yapabilir buda sisteminize zarar vereibilir RX 580'de aynı şekilde olacaktır.

Ucu ucuna yeter ama sorun çıkarır, Bilgisayarın kapanması gibi sorunlar kısa devre bile yapabilir buda sisteminize zarar vereibilir RX 580'de aynı şekilde olacaktır.
Teşekkürler tekrardan dediğiniz gibi yapacağım.Parçaları yazın sonuna doğru alacağım fiyatlarda bir artış veya indirim olur mu sizce ?

Teşekkürler tekrardan dediğiniz gibi yapacağım.Parçaları yazın sonuna doğru alacağım fiyatlarda bir artış veya indirim olur mu sizce ?
Doların çıkıp çıkmayacağını bilemem ama Paranız varsa Dolara çevirebilirsiniz, Bu sayede değerini kaybetmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı