Ryzen 5 2600 ve RX Vega 56 Sistem İçin Güç Kaynağı

dgnfath

Decapat
Herkese iyi akşamlar,

Yakın zamanda bir sistem topladım. Sistemi toplamadan önce VEGA 56 için önerilen PSU değerlerine baktığım zaman 650 W yeterli gözüküyordu fakat ekran kartı elime ulaştıktan sonra kutusunda minimum 750W PSU gerektiği yazdığını gördüm.
Bu konuda hem ilerideki zamanlarda, hem de şimdi kullanırken bir problem yaşar mıyım ?

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran Kartı: ASUS ROG STRIX RXVEGA56 OC 8 GB
RAM: Corsair 8 GB Vengeance Siyah DDR4 3000MHZ (2X8GB)
Anakart: ASUS TUF B450-Plus Gaming AMD B450 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3200MHz(OC)
PSU: Xigmatek X-POWER 650W 80Plus GÜÇ KAYNAĞI

Son düzenleyen: Moderatör:
12 volt kanalından 500 üstünde güç çıkışı sağlanıyorsa kağıt üzerinden mevcut psu'nun yeterli olduğunu söyleyebiliriz ancak her zaman önerildiği gibi gerek riske girmemek gerek psu tam yükte kullanıp kasada sıcaklık oluşmaması için her zaman gereğinden biraz daha fazla güç sağlayan psu önerilir.

Mevcut psu'nu kullan herhangi bir takılma kapanma bir donma oluşursa yeni bir psu arayışına girersin.

12 volt kanalından 500 üstünde güç çıkışı sağlanıyorsa kağıt üzerinden mevcut psu'nun yeterli olduğunu söyleyebiliriz ancak her zaman önerildiği gibi gerek riske girmemek gerek psu tam yükte kullanıp kasada sıcaklık oluşmaması için her zaman gereğinden biraz daha fazla güç sağlayan psu önerilir.

Mevcut psu'nu kullan herhangi bir takılma kapanma bir donma oluşursa yeni bir psu arayışına girersin.

Karta bir zararı olur mu peki ?

Karta bir zararı olur mu peki ?
Kullandığın psu'nun üreticisi 12 volt kanalından yaklaşık olarak 550 watt verdiğini söylüyor ve bu değerleri baz alarak kağıt üzerinde bir değerlendirme yaparsak sistemi besleyeceği aşikar ancak bir şey olur mu kısmına gelirsek psu üreticisi bu modelinde ne tür korumlar var nelere yer vermiş bunları araştırmak lazım ve bildiğim kadarıyla nette pek bir bilgi yok.

Benim fikrimi soracak olursan ben durduk yere sistemi besleyecek bir psu varken yeni bir psu almazdım muhtemelen.

Bildiğim kadarıyla xigmatek'te kendi çapında büyüyen bir firma. Psu'yu kullan zaten kendini az çok belli ettirir sistem.

Eğer çok takıntılı biriysen 80+Sertifika almış 750 watt değerlerine sahip corsair, fsp, seasonic, silverstone ve thermalteke gibi markalara yönelebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı